کدخبر: 37870 تاریخ انتشار

شکستی جدید برای آمریکا رقم خورد!

سیستم زندان‌های فدرال و ایالتی آمریکا در پی شیوع بیماری کرونا به شکل قابل توجهی ضعیف عمل کردند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ آمریکا، کرونازده‌ترین کشور جهان، شاهد تبدیل شدن زندان‌ها و بازداشتگاه‌های خود به مراکز اصلی شیوع بیماری کروناست.

به گزارش «پریزن پالیسی»، از زمان آغاز شیوع کرونا در آمریکا، آشکار بود که زندان‌های پر ازدحام این کشور شرایط خطرناکی برای شیوع کرونا خواهند داشت؛ چرا که زندان‌ها طی چند دهه اخیر با نتیجه بازداشت‌ها و دستگیری‌های گسترده مواجه بودند.

یک سال پس از آغاز شیوع کرونا در زندان‌های آمریکا، آمار اینگونه اعلام شد: بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر پشت میله‌های زندان جان خود را از دست دادند و از هر ۳ زندانی یک نفر به بیماری کرونا مبتلا شد.

بیشتر زندان‌های ایالتی و فدرال آمریکا در انجام ساده‌ترین اقدام‌های محدود کننده شکست خورده‎اند.

کاهش جمعیت زندان‌ها برای کاهش نرخ ابتلا به کرونا در بسیاری از زندان‌ها اجرا نشدند و به گزارش رسانه‌های آمریکایی با شکستی شرم آور مواجه شدند.

حتی زندان‌های ایالت‌های «نیوجرسی» و «کالیفرنیا» که نرخ ابتلای بالاتر و چند برابری نسبت به سایر زندان‌ها داشتند، نیز اقدام‌های کافی برای کاهش جمعیت زندان‌ها انجام ندادند.

وضعیت ابتلا به کرونا در زندان‌های آمریکا سبب رقم خوردن بحران در زندان‌های ایالتی و فدرال این کشور شده است.

زندانیان در آمریکا هنوز در اولویت واکسیناسیون قرار ندارند و در صورت تمایل باید هزینه واکسن را پرداخت کنند.

در همین حال با وجود نقش اصلی افسران زندان در فراگیری کرونا در زندان‎ها، نرخ واکسیناسیون در میان کارکنان زندان پایین است.

تاکنون دستکم ۱۱۴ هزار نفر از پرسنل زندان‌ها در آمریکا از آغاز شیوع کرونا به این بیماری مبتلا شدند.

افزایش مرگ و میر در زندان‌های آمریکا بازتابی از شرایط خطرناکی است که حدود ۲ میلیون زندانی عمدتا سیاه پوست و لاتین تبار با آن مواجه هستند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین