کدخبر: 37785 تاریخ انتشار

حمله به عربستان تایید شد/ پهپاد یمنی ساقط شد

ائتلاف سعودی مدعی رهگیری و انهدام یک فروند هواپیمای بدون سرنشین ارتش و کمیته های مردمی یمن در جنوب غرب عربستان شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از خبرگزاری اسپوتنیک، ائئلاف سعودی روز شنبه اعلام کرد که یک فروند پهپاد انصارالله یمن را که به سمت شهر خمیس مشیط به پرواز درآمده بود، منهدم کرده است.

ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان افزود: هدف این پهپاد  شهروندان و مراکز غیرنظامی بوده است.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن پیش از این بارها اعلام کرده که حملات پهپادی و موشکی ارتش یمن به متجاوزان تا زمانی که حملات آنها به یمن متوقف نشود، ادامه خواهد داشت.

حملات بازدارنده یمن در حالی صورت می‌گیرد که مقام‌های یمنی بارها به متجاوزان هشدار داده‌اند که ارتش و کمیته‌های مردمی در اقدام تلافی جویانه و در پاسخ به حملات ائتلاف عربی به این کشور، به هدف قرار دادن مراکز، تأسیسات و فرودگاه‌های نظامی عربستان ادامه می‌دهند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، جنگ تمام عیاری را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد که بهانه آن بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت بوده است.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله سازمان جهانی بهداشت و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین