کدخبر: 37780 تاریخ انتشار

روسیه تجهیزات نظامی را راهی همسایه افغانستان کرد!

رسانه های غربی روز شنبه به نقل از وزارت دفاع روسیه نوشته اند که این کشور ۱۲ خودروی زرهی و شماری تجهیزات نظامی به تاجیکستان فرستاده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از خبرگزاری رویترز؛ وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلان کرد که با توجه به بی ثباتی فزاینده نزدیک مرز جنوبی تاجیکستان، با دوشنبه برای تضمین امنیت دو  کشور همکاری می کنیم.

بیانیه وزارت دفاع روسیه افزود: این سخت افزار که شامل تجهیزات نبرد نزدیک و محافظتی است، توانایی های نظامی تاجیکستان را امروزین و به میزان قبال توجهی نیرومند خواهد کرد.

بیشتر خط مرزی یک هزار و ۳۴۴ کیلومتری تاجیکستان با افغانستان، کوهستانی و نگهبانی از آن دشوار است.

مسکو از هنگام عقب نشینی نیروهای آمریکا از افغانستان و به قدرت رسیدن برق آسا و پیش بینی نشده طالبان دراین کشور، در تلاش برای تقویت تاجیکستان به عنوان متحد روسیه در آسیای میانه که با افغانستان هم مرز است، تاکنون چند رزمایش با تاجیکستان برگزار کرده و تجهیزات و تسلیحات را در پایگاه نظامی خود در این کشور که بزرگ ترین پایگاه خارجی مسکو به شمار می رود، افزایش داده است.

مسکو نگران پیامدهای به قدرت رسیدن طالبان در منطقه و احتمال نفوذ تروریست ها از افغانستان به آسیای میانه است که این منطقه را مانع دفاعی مرزهای جنوبی اش می داند.  

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین