کدخبر: 37719 تاریخ انتشار

جزییات عملیات بزرگ نیروهای مسلح یمن تا ساعاتی دیگر اعلام می‌شود

سخنگوی نیروهای مسلح یمن خبر داد تا ساعاتی دیگر جزییات عملیات بزرگ نیروهای مقاومت مردمی این کشور علیه ائتلاف سعودی اعلام می شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، یحیی سریع در توییتی اعلام کرد تا ساعت دیگر گزارش خبری کامل نتایج و دستاوردهای عملیات بزرگ نیروهای مسلح یمن منتشر خواهد شد.

گزارش خبری این عملیات بزرگ و مهم، ساعت ۱۵:۰۰ به وقت صنعا و مکه - ساعت ۱۲ به وقت گرینویچ - (ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران) آغاز می شود.

در همین پیوند، ارتش و کمیته های مردمی یمن روز گذشته – جمعه - از تحمیل شکست سنگین به نیروهای عربستان سعودی و حملات سنگین و غافلگیرکننده به مواضع و پایگاه های آنها در استان «حجه » خبر دادند.

به گزارش ایرنا شبکه المیادین دیروز ( جمعه ) به نقل از رسانه های یمنی اضافه کرد که ارتش و کمیته های مردمی یمن در حمله غافلگیرکننده به مواضع ارتش عربستان در گذرگاه » الطوال » و غرب « حرض » در استان حجه ، شکست سنگینی را به نیروهای متجاوز سعودی تحمیل کردند. 

بر اساس این گزارش تصاویر پخش شده از رسانه های یمن، پیشروی ارتش و کمیته های مردمی یمن در این منطقه و ورود آنها به پادگان مزدوران ارتش عربستان را نشان می دهد. 

در این حمله که به مدت دو ساعت و نیم ادامه یافت ، شماری از نیروهای ارتش عربستان کشته و زخمی شدند. 

عصر روز  پنجشنبه نیز در پی تلاش میانجی های محلی ۱۷ تَن از اجساد نیروهای مسلح جنوب وابسته به نیروهای ائتلاف سعودی در استان « الضالع » در جنوب یمن با شماری از اجساد نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن مبادله شد.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما پس از گذشت بیش از ۶ سال از این تجاوز وحشیانه، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.در طی این سال ها هزاران شهروند یمن که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند بر اثر حملات هوایی جنگنده‌های سعودی جان خود را از دست داده‌اند. 

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین