کدخبر: 37628 تاریخ انتشار

آمریکا از طالبان برای انجام این کار تشکر و قدردانی کرد!

نماینده ویژه آمریکا در افغانستان از همکاری طالبان برای خروج شهروندان آمریکایی از فرودگاه کابل قدردانی و استقبال کرد.

بیشتر بخوانید:

 به گزارش منیبان؛ «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در افغانستان از همکاری طالبان برای خروج شهروندان آمریکایی و افغان‌ها از طریق فرودگاه کابل استقبال کرد. 

خلیلزاد در پیامی در توئیتر نوشت: طی سه روز گذشته، بیش از ۲۵۰ شهروند خارجی از جمله ده‌ها شهروند آمریکایی و اتباع افغان، از طریق پروازهای قطر بدون موانع از کابل خارج شدند. به گفته وی، این یک اقدام مثبت است.

نماینده ویژه آمریکا از تلاش قطر و همکاری طالبان برای خروج شهروندان خارجی قدردانی کرد. 

وی افزود: ما همچنان به تعامل با دولت قطر، طالبان و دیگران ادامه می‌دهیم تا از خروج امن شهروندان آمریکایی و سایر شهروندان‌ خارجی اطمینان حاصل کنیم.

طبق این گزارش، دو  پرواز بین‌المللی طی هفته گذشته از فرودگاه کابل شهروندان آمریکایی و افغان‌ها را از افغانستان به قطر منتقل کرده است.

طالبان پیش از این اعلام کرده بود که به زودی پروازهای بین‌المللی از فرودگاه کابل آغاز خواهد شد. 

یک تیم مشترک از ترکیه و قطر به صورت شبانه روزی برای آغاز مجدد فعالیت فرودگاه بین المللی کابل در حال کار هستند و این دو کشور اعلام کردند که بزودی پروازها از سر گرفته خواهد شد. 

طالبان پس از بحران به وجود آمده در فرودگاه کابل، اعلام کرد که پس از تشکیل دولت جدید در این کشور اجازه خروج شهروندان خارجی و همچنان افغان های که مایل به ترک افغانستان هستند را صادر خواهد کرد.

طالبان فرودگاه بین الملل حامد کرزی کابل را به فرودگاه کابل تغییر داده است. 

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین