کدخبر: 37511 تاریخ انتشار

آمریکا دیگر اقدام خود را در افغانستان عملی کرد

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد بدنبال رایزنی های دیپلماتیک با مقامات قطری، امکان خروج تعدادی از اتباع امریکایی و نیز تعدادی از شهروندان افغان از افغانستان فراهم شد و این افراد با یک پرواز چارتر ساعاتی پیش خاک افغانستان را ترک کردند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ در همین حال منابع خبری از جمله خبرگزاری رویترز و منابع افغانستان گزارش دادند که هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ خطوط هوایی قطر با ۱۱۳  مسافر از شهروندان کشورهای غربی ساعاتی قبل کابل را به مقصد قطر ترک کرد.

پیشتر برخی منابع خبری اعلام کرده بودند که حدود ۲۰۰ مسافر از کابل به قطر منتقل شده است اما کنون می نویسند که افراد منتقل شده ۱۱۳ نفر بوده اند.

گروه طالبان پیش از این اعلام کرده بود که هرگونه انتقال مسافران داخلی و خارجی تا اطلاع بعدی متوقف شده است و خروج از این کشور را به فعال شدن وزارت خارجه مشروط ساخته بود.

گروه طالبان پیشتر نیز گفته بود که پروازهای داخلی از فرودگاه های کابل، قندهار و مزارشریف از سر گرفته شده و برای عادی شدن پروازهای خارجی به دلیل تخریب گسترده توسط آمریکایی ها زمان نیاز است و آنها با همکاری قطر و ترکیه در تلاش رفع چالش های فرودگاه کابل هستند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین