کدخبر: 29738 تاریخ انتشار

چین پاسخ به این تحریم‌ها را به این شکل داد!

وزارت خارجه چین روز دوشنبه بار دیگر در بیانیه ای تحریم هفت مقام دولت مرکزی این کشور در هنگ کنگ توسط آمریکا را کاغذ پاره توصیف کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از شینهوا، دولت آمریکا روز جمعه هفت مقام کمیته مرکزی حزب کمونیست چین مستقر در هنگ کنگ را تحریم کرد.

در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است: اقداماتی مانند «هشدار تجاری در هنگ کنگ»، سیاه نمایی بی دلیل فضای تجاری و بازرگانی هنگ کنگ و تحریم غیر قانونی علیه مقامات دولت مرکزی چین در هنگ کنگ از سوی آمریکا، به شدت مغایر با قوانین بین المللی و اصول اساسی روابط بین المللی است.

بیانیه می افزاید: پکن این اقدامات را دخالت شدید در امور داخلی خود قلمداد کرده و با آن مخالف است و شدیدا محکوم می کند.

وزارت خارجه چین تاکید کرد، تحریم های آمریکا فقط یک کاغذ پاره است و اعمال فشار بر چین از طریق تحریم نیز توهمی بی پایه و دور از دسترس است.

در بیانیه مذکور آمده است: چین طی چند سال گذشته قاطعانه با به اصطلاح فشارهای حداکثری آمریکا مبارزه کرده و به طور قدرتمند واکنش نشان داده است. اگر آمریکا اصرار به ادامه این بازی داشته باشد چین نیز ادامه خواهد داد.

وزارت خارجه چین در پایان این بیانیه با یاداوری اینکه هنگ کنگ، هنگ کنگِ متعلق به چین است و امور هنگ کنگ کاملا امور داخلی چین محسوب می شود، به آمریکا هشدار داده است بی درنگ دست از دخالت در امور هنگ کنگ و امور داخلی چین بر دارد. چین مطابق قوانین، با اتخاذ اقدامات لازم برای دفاع از حق حاکمیت، امنیت و پیشرفت خود دفاع خواهد کرد.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • وزیر امور خارجه آمریکا مدعی نقش حیاتی پاکستان در پیشبرد صلح افغانستان شد و از اسلام آباد خواست تا از نفوذ خود بر…