کدخبر: 29727 تاریخ انتشار

اروپا آمادگی خود را اعلام کرد

رییس شورای اتحادیه اروپا گفت : این اتحادیه آماده است برای حصول صلح میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان نقش سازنده ای ایفا کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان،  شارل میشل روز یکشنبه در نشست  خبری مشترک  با " الهام  علی اف" رییس جمهوری آذربایجان در باکو، افزود : در رابطه  با شرایط فعلی و  اهمیت فعالیت  برای رسیدن  به صلح،  مذاکرات مشروح  با  دولت ارمنستان و نخست وزیر این کشور انجام  دادم.

وی با اشاره به این  که در سفر به  ارمنستان بحث های بسیار مشخص و روشنی با مسوولان  این کشور داشتم، گفت  : درمورد اینکه برای برقراری ثبات و امنیت درمنطقه چه عناصری باید توسط ما در نظر گرفته شود، بحث کردیم.

شارل میشل همچنین  با اشاره به این که در سفر به  باکو  فرصت رساندن پیامهای به رییس جمهوری آذربایجان را  داشت، افزود  : در دیدار با  رییس جمهوری آذربایجان و نیز با نخست  وزیر ارمنستان آمادگی اتحادیه اروپا برای ایفای نقش مثبت و سازنده را اعلام  کردم.  

رییس شورای اتحادیه اروپا شنبه  شب گذشته در قالب سفر به منطقه  قفقاز جنوبی و برای دیدار یک روزه  وارد جمهوری آذربرایجان شد و با  الهام  علی اف رییس جمهوری این  کشور ملاقات کرد.

وی  قبل از سفر به  جمهوری آذربایجان،  ۲۵ و ۲۶ تیرماه  جاری از ارمنستن دیدار کرده بود  و  یکشنبه شب نیز  باکو  را به  مقصد تفلیس پایتخت گرجستان ترک  کرد. 

ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • وزیر امور خارجه آمریکا مدعی نقش حیاتی پاکستان در پیشبرد صلح افغانستان شد و از اسلام آباد خواست تا از نفوذ خود بر…