کدخبر: 29550 تاریخ انتشار

سعودی‌ها بازهم خلف وعده کردند!+جزییات

ائتلاف سعودی با ادامه تجاوز نظامی به یمن، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۴ بار آتش بس در استان الحدیده (غرب) را نقض کرده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش ایرنا، شبکه خبری المسیره چهارشنبه شب به نقل از اتاق افسران و ارتباط و هماهنگی برای رصد نقض آتش‌بس اعلام کرد،  از مجموع این حملات، هشت بار نقض آتش‌بس با شلیک ۶۴ گلوله خمپاره و نیز ۱۷۴ بار دیگر  با دیگر سلاح‌های جنگی در مناطق مختلف یمن صورت گرفته است.

ائتلاف متجاوز سعودی همچنین ۱۷ نوبت  با به پرواز درآوردن پهپادهای جاسوسی در آسمان "الفازه"، الدریهمی"، "الجبلیه"، "التحیتا" و "خیابان پنجاهم" استان الحدیده، این اتش‌بس را نقض کرده است.

المسیره به دیگر مناطقی که در این بمباران‌ها هدف قرار گرفته و موارد دیگر نقض آتش‌بس در یمن هیچ اشاره‌ای نکرده است.

این حملات چند ماه پس از آن روی می‌دهد که فیصل بن فرحان وزیر امورخارجه عربستان از ارائه طرحی در زمینه پایان دادن به بحران در یمن خبر داد.

وی در اظهاراتی با طرح اتهامات علیه انصارالله مدعی شد، این طرح که آتش بس در یمن را در بر می‌گیرد، تحت نظارت سازمان ملل خواهد بود.

"محمد عبدالسلام" سخنگوی انصارالله و رییس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در واکنش به طرح عربستان برای پایان دادن به جنگ یمن گفت که در این طرح مطلب تازه‌ای وجود ندارد.

طرح عربستان پس از آن مطرح می‌شود که روز جمعه نیروهای یمنی با استفاده از ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف حمله قرار دادند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به کشور یمن را آغاز کرد اما در حدود ۶ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • وزیر امور خارجه آمریکا مدعی نقش حیاتی پاکستان در پیشبرد صلح افغانستان شد و از اسلام آباد خواست تا از نفوذ خود بر…