کدخبر: 29544 تاریخ انتشار

وزیر دولت صربستان :

همکاری با ایران را توسعه می‌دهیم و مصمم هستیم!

وزیر کار، اشتغال و اجتماعی صربستان در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد گفت: صربستان به توسعه همکاری با ایران مصمم است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ «داریا کیسیچ تپاوچویچ» در ملاقات با «رشید حسن پور» با اشاره به اینکه دو کشور دارای ۸۴ سال روابط دیپلماتیک هستند، افزود: صربستان وارث یوگسلاوی است و مصمم به توسعه همکاری ها با ایران در همه زمینه ها می باشد.

وی با تاکید بر اینکه ایران کشور بزرگی در همه حوزه ها است ، تصریح کرد: امیدواریم با رفع تحریم ها، فضای بهتری برای توسعه و ارتقای همکاری های همه جانبه ایجاد شود.

وزیر امور کار و اجتماعی صربستان در ادامه افزود: برای موضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر دفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشورها احترام زیادی قائل هستیم.

وزیر صربستان تاکید کرد، انتظار می‌رود یادداشت تفاهم در زمینه کار، بیمه اجتماعی و تامین اجتماعی بین وزارت کار، اشتغال و اجتماعی صربستان و وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی ایران طی دوره آتی امضا شود و این امر به میزان زیادی به پیشبرد روابط خوب موجود دو کشور کمک خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از این دیدار افزود: از آمادگی کامل برای نهایی سازی اسناد همکاری ها بین وزارتخانه های کار و امور اجتماعی دو کشور برخورداربم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان نیز در این نشست روابط  مثبت دو کشور را از دیرپا و همواره مثبت و در خدمت توسعه همکاری ها در زمینه های مختلف خواند و گفت: ایران و صربستان به عنوان کشورهای دوست که از مواضع و دیدگاه های مشترک برخوردارند سعی کرده اند در شرایط سخت، همکاری ها را حفظ و حتی گسترش بدهند.

حسن پور همچنین با اشاره به اینکه می توانیم امیدوار باشیم دو کشور در آینده شاهد تحولات بزرگ در عرصه های مختلف باشند، دیدار های دوجانبه در سطح پارلمانی را از دلایل توسعه همکاری های دو کشور توصیف کرد و گفت: هر دو طرف برای پیشبرد همکاری‌ها و پروژه‌های جدید کاملا آماده هستند.

طرفین در این ملاقات توافق کردند در اولین فرصت با برگزاری ویدئو کنفرانس و تبادل هیات‌های کارشناسی نسبت به ساماندهی و نهایی سازی اسناد اقدام کنند. طرفین همچنین در این نشست درباره امکان جذب نیروی ماهر ایران در بازار صربستان تبادل نظر کردند.

در این دیدار تاکید شد که روند تبادل نظر در رابطه با تدوین موافقت‌نامه تامین اجتماعی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان ایران ادامه خواهد یافت.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین