کدخبر: 29335 تاریخ انتشار

رئیس‌جمهور کوبا:

ویرانی کشور ما توسط آمریکا موفقیت آمیز نبود!

میگل دیاز کانل رییس جمهوری کوبا اقدام های مداخله جویانه آمریکا برای ویرانی این کشور را شکست خورده عنوان کرد .

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از خبرگزاری فرانسه، دیاز کانل روز جمعه در پی اظهارات جو بایدن همتای آمریکایی خود در مورد اینکه کوبا "یک کشور ناموفق" است، گفت که واشنگتن برغم هزینه کردن میلیاردها دلار برای ویرانی کوبا در اقداماتش در این راستا شکست خورده است.

رییس جمهوری کوبا در صفحه رسمی توئیتر خود با اشاره به تحریم‌های تجاری آمریکا علیه کوبا از سال 1962 و تشدید آنها در دوره دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا، اعلام کرد: یک کشور ناموفق کشوری است که بمنظور جلب رضایت یک اقلیت مرتجع، باعث افزایش خسران برای 11 میلیون انسان می‌شود و خواسته اکثریت کوبایی‌ها، آمریکایی‌ها و جامعه جهانی را نادیده می‌گیرد.

بایدن روز پنجشنبه با ادعای اینکه کوبا شهروندان خود را سرکوب می‌کند، گفت: اگر مطمئن شوم یک سازمان بین المللی مدیریت ارسال واکسن به کوبا را به عهده بگیرد به طوری که طبقه متوسط جامعه به آن دسترسی داشته باشند، ایالات متحده آماده ارسال شمار زیادی واکسن به کوبا می‌شود.

وی همچنین گفت که واشنگتن در نظر دارد با به کار بردن شیوه‌هایی محدودیت‌های اینترنت در کوبا را از بین ببرد. 

دیاز کانل در واکنش به این اظهارات رییس جمهوری آمریکا نوشت: اگر رییس جمهور جوزف بایدن نگرانی صادقانه نسبت به مردم کوبا داشت می‌توانست به عنوان اولین گام برای پایان تحریم، 243 اقدام اجرایی رییس جمهور دونالد ترامپ از جمله بیش از 50 (اقدام) بیرحمانه در جریان همه گیری (کرونا) را لغو کند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین