کدخبر: 29269 تاریخ انتشار

سوریه به خاک و خون کشیده شد!

منابع خبری پنجشنبه شب گزارش دادند، در حمله موشکی به حومه حلب سوریه دو غیرنظامی کشته و ۱۰ نفر نیز زخمی شدند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، این حمله موشکی به مناطق مسکونی در شهر عفرین واقع در شمال غرب حومه حلب انجام گرفته است.

بر اساس این گزارش، این حمله از سوی نیروهای کُرد یگان‌های مدافعین خلق (YPG) از منطقه تل رفعت با ۷ فروند موشک انجام گرفته است و بر اثر آن دو غیرنظامی از جمله یک کودک کشته شدند.

مناطق تحت اشغال ترکیه و گروه‌های تروریستی وابسته به آن شاهد وضعیتی بی‌ثبات و درگیری‌های مستمر میان تروریست‌هاست و باعث شده تا اهالی این مناطق از این وضعیت آسیب ببینند.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ به این طرف در ۲ عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷)، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله عفرین و شهرهای الباب، اعزاز و جرابلس را تصرف کرد.

ترکیه در ۲۵ مهرماه ۹۸ نیز برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوری» از مناطق مرزی الرقه و الحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد که این عملیات یک هفته‌ای، پس از توافق آتش بس میان آنکارا و واشنگتن متوقف شد و ترکیه به شبه نظامیان کُرد سوریه پنج روز مهلت داد که تا عمق ۳۲ کیلومتری از مرز ترکیه عقب نشینی کنند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • وزیر امور خارجه آمریکا مدعی نقش حیاتی پاکستان در پیشبرد صلح افغانستان شد و از اسلام آباد خواست تا از نفوذ خود بر…