کدخبر: 29158 تاریخ انتشار

آلمان اقدام نظامی خود را عملی کرد!+جزییات

ارتش آلمان اعلام کرده واحد فرماندهی مجزای فضایی را ایجاد کرده است؛ این تازه ترین اقدام از سوی کشورهایی است که اختصاص منابع بیشتر و افزایش ماموریت در فضا را در اولویت قرار داده اند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ تارنمای دیفنس نیوز گزارش داد: وزارت دفاع  آلمان در ۱۳ ژوئیه (۲۲ تیر) در مراسم مرکز آگاهی از وضعیت فضایی آلمان در «اودم» واقع در منطقه نورد راین-وستفالن ایجاد فرماندهی فضایی جدید را اعلام کرد.

وزارت دفاع آلمان در بیانیه ای نوشت: ارتش با ایجاد این مرکز  به افزایش اهمیت فضا برای توانایی ما در عملکرد، رفاه مردم و افزایش وابستگی روزافزون نیروهای مسلح به داده ها، خدمات و محصولات پشتیبانی شده از فضا پاسخ داده است.

مرکز هوا فضای آلمان اعلام کرده «نیروی هوایی آلمان از سال ۲۰۰۹ میلادی از این مرکز برای نظارت بر دارایی های فضایی، توصیه مسیرهای فرار برای اپراتورهای ماهواری ای تجاری استفاده کرده است. در پاییز ۲۰۲۰ مرکز عملیات هوا فضا در پاسخ به بیانیه ناتو درباره فضا به عنوان قلمرو جدید عملیاتی ایجاد شد.

برلین در تلاش برای ایجاد مرکز مجزای فرماندهی جدید نظامی فضایی تنها نیست. نیروهای فضایی آمریکا نیز در اواخر سال ۲۰۱۹ مرکز مجزایی را که زیر نظر وزارت نیروی هوایی فعالیت می کند تاسیس کرده است.

فرانسه نیز در پاییز سال ۲۰۲۰ نیروی هوایی خود را به نیروی هوا فضا تغییر نام داد. این تصمیم به دنبال ایجاد مرکز فرماندهی فضایی جدید در سال ۲۰۱۹ اتخاذ شد.

انگلیس فرماندهی فضایی مجزایی را در بهار ۲۰۲۱ ایجاد کرده که اعضای آن را ارتش، نیروی دریایی سلطنتی و نیروهای هوایی سلطنتی و نیروهای خدمات کشوری تشکیل می دهند.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) فضا را به عنوان یکی از هفت اولویت برتر خود برای فناوری های نوظهور و مخرب نامیده است.

اسپوتنیک در گزارشی در این زمینه نوشت: روسیه، چین و هند هر گونه قصدی برای نظامی کردن فضا را آنچنان که آمریکا ادعا می کند، رد کرده اند و می گویند این آمریکا است که در ایجاد رقابت تسلیحاتی در فضا نقش دارد.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین