کدخبر: 29060 تاریخ انتشار

نتیجه انتخابات هیات رئیسه شورای نگهبان مشخص شد

انتخابات هیات رییسه شورای نگهبان برگزار شد و هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورا به جای «عباسعلی کدخدایی» به عنوان سخنگوی این نهاد در قوه مقننه انتخاب شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، انتخابات هیات رییسه شورای نگهبان امروز سه شنبه برگزار شد و آیت‌الله «احمد جنتی« و «سیامک ره‌پیک» به عنوان دبیر و قائم مقام دبیر شورای نگهبان ابقا شدند.

در این جلسه، هادی طحان نظیف سخنگوی جدید شورای نگهبان انتخاب شد.

آیت الله جنتی در این نشست با اشاره به پایان کار عباسعلی کدخدایی در مقام سخنگویی شورای نگهبان و امتناع وی از ادامه این مسئولیت، گفت: بنده به دکتر کدخدایی خیلی اصرار کردم که شما همچنان سخنگو باقی بمانید اما ایشان نپذیرفتند.

دبیر شورای نگهبان خاطرنشان کرد: ایشان سخنگوی خوبی برای شورای نگهبان بودند و در این مدت مسئولیت با متانت، استدلال و منطق، به خوبی از شورای نگهبان دفاع کردند و ارتباط خوبی با رسانه‌ها و خبرنگاران داشتند و آبروی این شورا را حفظ کردند و بنده قدردان زحمات ایشان بوده و هستم.

جنتی ادامه داد: کدخدایی برای بنده همواره مشاوری امین بوده‌ و هستند و الان نیز مسئولیت مهم پژوهشکده شورای نگهبان را بر عهده‌ دارند؛ حُسن‌ ایشان جوان شناسی و جوان پروری است و در پژوهشکده شورای نگهبان توانسته‌اند حقوقدانان جوانان را پرورش دهند و این کار جزو افتخارات ایشان است.

او با اشاره به فعالیت پژوهشگران و نظرات مشورتی آنها به اعضای شورای نگهبان گفت: بحمدالله در پژوهشکده شورا جوانان متدین، به روز، مطلع و با اخلاص کار می‌کنند و برای آینده شورای نگهبان و کشور مفید هستند.

آیت الله جنتی افزود: من از دکتر کدخدایی قدردانی می‌کنم؛ هم نسبت به خدمات ایشان به کل شورا و هم نسبت به شخص خودم و انشاالله اجر آخرت نصیب ایشان شود.

در ادامه این جلسه، سایر اعضای شورای نگهبان نیز با تمجید از خدمات ۱۳ ساله عباسعلی کدخدایی به عنوان سخنگوی شورای نگهبان، برای او در مسئولیت پژوهشکده شورای نگهبان آرزوی موفقیت کردند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین