کدخبر: 29048 تاریخ انتشار

درخواست جدید چین از طالبان!+جزییات

وزیر خارجه چین با تاکید بر اینکه طالبان به عنوان یک نیروی مهم نظامی افغانستان باید مسئولیت خود در برابر کشور و ملت را بشناسد، گفت این گروه همچنین باید ارتباطاتش با نیروهای تروریستی را قطع کند و با مسئولیت پذیری به جریان اصلی سیاسی افغانستان بازگردد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از شینهوا، وانگ یی روز چهارشنبه با اشاره به تلاش بسیار دولت افغانستان برای حفظ وحدت، ثبات اجتماعی و بهبود زندگی مردم افغانستان افزود: پکن بر این باور است که طرف ها و اقوام مختلف افغانستان برای حل مسایل و مدیریت مطلوب کشور خود دارای خرد و توانایی هستند.

وی در بخشی دیگری از سخنانش با اشاره به حمایت کشورش از اصل "حاکمیت افغانستان و هدایت توسط مردم افغانستان" و ایجاد ساختار سیاسی مورد حمایت مردم افغانستان گفت: چین به عنوان کشور همسایه همواره به حق حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان احترام گذاشته و به طور همه جانبه بر سیاست دوستانه با مردم آن کشور و اصل عدم دخالت در امور داخلی پایبند بوده است.

وزیر خارجه چین همچنین بر سه نکته مهم از جمله جلوگیری از بروز جنگ داخلی همه جانبه، ازسرگیری هرچه سریع تر مذاکرات داخلی و جلوگیری از گسترش نفوذ نیروهای تروریستی در افغانستان تاکید کرد.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • وزیر امور خارجه آمریکا مدعی نقش حیاتی پاکستان در پیشبرد صلح افغانستان شد و از اسلام آباد خواست تا از نفوذ خود بر…