کدخبر: 29001 تاریخ انتشار

زمان دقیق انتخابات پارلمانی مشخص شد+جزییات

«میشل عون» رئیس جمهوری لبنان امروز (سه شنبه) از برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور در موعد مقرر آن یعنی بهار سال ۲۰۲۲ خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛  از خبرگزاری رسمی لبنان (ان.ان.ای)، عون در دیدار با «فرانک ریستر» وزیر  تجارت فرانسه در «کاخ بعبدا»، با اشاره به اینکه انتخابات پارلمانی لبنان طبق برنامه قبلی در بهار سال ۲۰۲۲ برگزار می‌شود، گفت که از حضور ناظران اروپا برای پیگیری روند رأی گیری در این انتخابات استقبال می‌کنیم.

عون با تاکید بر لزوم داشتن یک دولت توانمند در کشورش گفت: یکی از اولین وظایف این دولت انجام اصلاحات لازم و رفع موانع تحقق آن است، زیرا دولت توانمند مبنای بازگرداندن رنسانس کشور در زمینه‌های مختلف است و حقایقی را که منجر به بحران لبنان و تبعات آن شده است را آشکار خواهد کرد.

رییس جمهوری لبنان، بررسی دقیق حساب‌های مالی بانک این کشور را عامل اساسی در مسیر اصلاحات دانست، به ویژه اینکه این حسابرسی از اولین خواسته‌های صندوق بین‌المللی پول و فرانسه بود و اولین بند طرح ابتکار عمل پاریس نیز بررسی دقیق این حساب‌ها است.

در این دیدار وزیر تجارت فرانسه نیز اهداف سفر خود و هیأت همراه به پایتخت لبنان را کمک‌های این کشور به لبنان، به ویژه در دوره پس از انفجار بندر بیروت اعلام کرد.

کشور لبنان از هفت ماه پیش شاهد بحران سیاسی درخصوص تشکیل دولت است که شماری از ناظران سیاسی دخالت‌های آمریکا، فرانسه و عربستان را عامل تداوم این بحران و سوء استفاده آنها از شرایط ناگوار اقتصادی لبنان برای رسیدن به اهداف سیاسی خود و تلاش برای تغییر ساختار سیاسی این کشور دانسته‌اند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین