کدخبر: 28860 تاریخ انتشار

درگیری لفظی نتانیاهو و بنت ادامه دارد

با وجود تشکیل کابینه ائتلافی "نفتالی بنت" و "یائیر لاپید" و کنار رفتن "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی، اما همچنان درگیری لفظی بین بی‌بی و بنت ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از رسانه‌های صهیونیستی، نتانیاهو در جلسه کنست بنت را مورد حمله لفظی قرار داد.

وی جانشین خود را به دلیل موافقت بنت با تأمین آب اردن مورد حمله قرار داد و گفت: وی یک نخست وزیر ضعیف است که می‌شود از وی باج گرفت.

نتانیاهو در اظهاراتی غیر منطقی ادعا کرد: برنامه هسته‌ای ایران به صورت غیر مستقیم از تأمین آب اردن توسط اسرائیل بهره مند خواهد شد.

نخست وزیر پیشین اسرائیل افزود: به نظر می‌رسد که بنت نمیفهمد که دادن آب به اردن در واقع به مانند دادن نفت به ایران است؛ یعنی یک بسته اقتصادی بزرگ برای توسعه برنامه هسته‌ای تهران [خواهد بود.]

رهبر حزب لیکود که تنها با یک رأی دولت را پس از ۱۲ سال به مخالفان خود واگذار کرد، ادعا کرد: [به همین دلیل] عجیب نیست که [مقامات] اردن به ایران بروند و تمام توافقات خود با اسرائیل را لغو کنند.

به دنبال این سخنان، بنت نیز درباره نتانیاهو گفت: هیچ‌کس در تاریخ اسرائیل نبوده که به اندازه او درباره ایران حرافی کرده و اینقدر کم، کار انجام داده باشد.

کابینه بنت ۱۳ ژوئن (۲۳ خردادماه) سوگند یاد کرد و به حکومت ۱۲ ساله نتانیاهو پایان داد.

بنت با لاپید به این توافق رسیدند، که بنت تا سپتامبر ۲۰۲۳ نخست وزیر باشد و پس از آن لاپید تا نوامبر ۲۰۲۵ این سمت را عهده‌دار شود.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • وزیر امور خارجه آمریکا مدعی نقش حیاتی پاکستان در پیشبرد صلح افغانستان شد و از اسلام آباد خواست تا از نفوذ خود بر…