کدخبر: 24380 تاریخ انتشار

روسیه:

دبیرکل ناتو در کنفرانس امنیتی مسکو شرکت نمی کند!+دلیل

«ماریا زاخارووا» نماینده رسمی وزارت خارجه روسیه از رد دعوت این کشور از سوی «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو برای شرکت در کنفرانس امنیت بین المللی مسکو ، که ۲۲ تا ۲۴ ژوئن ( ۱ تا ۳ تیر) برگزار می شود، خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، زاخارووا روز پنجشنبه در جلسه توجیهی مسایل سیاست خارجی این کشور تصریح کرد: دبیرکل ناتو  دعوت روسیه را رد کرده و در کنفرانس امنیت بین المللی مسکو ، که ۲۲ تا ۲۴ ژوئن برگزار می شود ، شرکت نخواهند کرد

وی گفت: این رفتار اهداف واقعی ناتو را نشان می دهد.

زاخارووا ادامه داد: این موضوع در حالی است که پیشتر استولتنبرگ پیشنهاد برگزاری جلسه شورای روسیه و ناتو را داشت.

 

روسیه خواستار مین زدایی سریع در قره باغ است

زاخارووا همچنین افزود که فدراسیون روسیه انتظار دارد روند مین زدایی در قره باغ کوهستانی تسریع شود.

وی یادآورشد که فدراسیون روسیه انتظار دارد که گروه کاری سه جانبه در مورد قره باغ در آینده نزدیک کار خود را از سر بگیرد.

 

اعتراض به اقدام های ملی گرایانه در اوکراین

وی گفت: روسیه نسبت به اقدام های ملی گرایانه اوکراین و بر علیه روسیه  اعتراض شدیدی را به واسیلی پوکوتیلو کاردار این کشور در فدراسیون روسیه ابراز کرده است.

زاخارووا توضیح داد که  "او به دلیل نقض تعهدات کی یف تحت کنوانسیون وین در سالهای ۱۹۶۱ و ۱۹۶۳ با اعتراض شدیدی روبرو شد."

به گفته زاخارووا ، مسکو "یک بار دیگر" خواستار آن شد که کی یف برای جلوگیری از چنین تحریکاتی ، ایجاد شرایط عادی برای کار دیپلمات های روسی و همچنین مصونیت سرکنسولگری روسیه اقدام های لازم را انجام دهد.

 اتحادیه اروپا به جاسوسی آمریکا واکنش نشان نمی دهد

این دیپلمات همچنین یادآورشد که اتحادیه اروپا تاکنون به اقدامات جاسوسی آمریکا در دیگر کشورها واکنشی نشان نداده است که این موضوع وابستگی این اتحادیه را به واشنگتن نشان می دهد.

زاخارووا تصریح کرد:  سیاستمداران اتحادیه اروپا با علم به این موضوع حتی یک بار سفر خود به کشور محکوم به جاسوسی (آمریکا) را  لغو  نکرده اند.

وی افزود که تعجب برانگیزترین موضوع  عدم واکنش کشورهای اتحادیه اروپا به جاسوسی های آمریکا علیه خود آنهاست که بارها تحت شدیدترین اقدام های جاسوسی از سوی ایالات متحده قرار گرفتند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین