کدخبر: 24379 تاریخ انتشار

۷۰۰ هزار دوز واکسن کرونا اهدایی چین رسید!

وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد که روز پنجشنبه ۷۰۰ هزار دوز واکسن اهدایی کشور چین به فرودگاه کابل رسید و به مقام های وزارت بهداشت این کشور تحویل داده شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان،وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد که این تعداد واکسن کرونا دو روز پیش در پکن به سفارت افغانستان تحویل داده شده بود که امروز به فرودگاه کابل رسید و مقامات وزارت بهداشت آنرا تحویل گرفتند.

وزارت بهداشت افغانستان افزود که از روز شنبه آینده روند تطبیق این واکسن ها در ۳۴ استان این کشور کشور آغاز می شود  و بیشتر افرادی در اولویت قرار خواهد داشت که با خطر بیشتر کرونا روبه رو  هستند.

به گفته وزارت بهداشت افغانستان، این کشور ۴۸ میلیون دوز واکس کرونا نیاز دارد تا با استفاده از آن ۶۰ درصد کل نفوس این کشور واکسن شوند و معافیت عمومی ایجاد گردد.

دولت افغانستان پیشتر از کشور هند و سازمان جهانی کواکس نیز محموله های اهدایی واکسن کرونا دریافت کرد که به گفته این وزارتخانه  تاکنون ۶۰۰ هزار نفر واکسن دریافت کرده اند.

موج سوم کرونا به سرعت در سراسر افغانستان گسترش یافته است و وزارت بهداشت این کشور چهار هفته آینده را خطرناکترین روزها برای افغانستانی ها خوانده و از مردم خواسته است که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

مدارس، دانشگاه‌ها، سالن های عروسی، مراکز تجمع عمومی در این کشور تعطیل است و با وجود آن بیمارستان ها مملو از بیماران کرونایی بوده و کمبود آکسیژن در تمام بیمارستان های دولتی و خصوصی گزارش شده است.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین