کدخبر: 24265 تاریخ انتشار

آخرین جزییات از آزادی دارایی‌های ایران در کره جنوبی

علیرغم مذاکرات و گفت و گوهای سطح بالا میان مقامات ایران و کره جنوبی تاکنون تحولی در جهت حل مشکلات دو کشور بویژه رفع محدودیت منابع ارزی ایران نزد بانک‌های کره ای صورت نگرفته و افراد باید از هرگونه اظهار نظر منجر به سوء برداشت واشتباه محاسبه خودداری کنند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، در پی اظهارات رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و کره جنوبی در تاریخ شانزدهم خرداد ماه مبنی بر آغاز مبادلات تجاری بین ایران و کره جنوبی طی سه تا پنج ماه آینده، خبرنگار سیاست خارجی ایرنا کسب اطلاع کرد که این اظهارات فاقد مبنای دقیق و منطقی بوده و هر گونه گمانه‌زنی و پیش‌بینی در خصوص آینده روابط تجاری بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی زودهنگام و به دور از واقعیت است و به هیچ وجه با شرایط جاری مناسبات و مشکلات موجود در روابط همخوانی و مطابقت ندارد.

بر اساس این اطلاعات به رغم مذاکرات و گفت‌وگوهای سطح بالا بین مقامات جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی و از جمله در جریان سفر نخست‌وزیر این کشور به تهران در ۲۲ و ۲۳ فروردین ماه تاکنون هیچ گونه تحولی در جهت حل مشکلات بین دو کشور و خاصه رفع محدودیت از منابع ارزی ایران نزد بانک‌های کره‌ای صورت نگرفته و شرایط کماکان همانند گذشته است.

متاسفانه علیرغم ابراز تمایل مکرر طرف کره‌ای، عملا اراده سیاسی لازم در جهت حل مشکلات و از جمله رفع محدویت از منابع ارزی ایران نزد بانک‌های کره‌ای احساس نشده و هیچ یک از موارد وعده داده شده تاکنون محقق نشده است.

به نظر می‌رسد در شرایط کنونی همه اشخاص حقیقی و حقوقی باید از هر گونه اظهارنظری که بخش‌های تجاری و حقوقی در داخل و خارج از کشور را دچار سوءبرداشت و اشتباه محاسبه می‌کند، جدا پرهیز کنند.

پیشتر رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و کره‌جنوبی مدعی شده بود که قرار است تا با پیگیری توافق‌ها از سه ماه آینده تجارت بین دو کشور بار دیگر آغاز شود.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین