کدخبر: 24218 تاریخ انتشار

دردسر عجیب برای هیات رسانه‌ای کاخ سفید در سفر به اروپا!+جزییات

هواپیمای هیات رسانه ای کاخ سفید که قرار بود در نخستین سفر خارجی جوبایدن را به اروپا همراهی کنند به علت حمله گروهی از جیرجیرک ها، زمین گیر شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر گزارش داد: یک فروند هواپیمای چارتر که برای هئیت رسانه ای و مشاوران کاخ سفید برای همراهی رئیس جمهوری آمریکا به اروپا در نظرگرفته شده بود، قرار بود ساعت ۰۹:۰۰ بعدازظهر روز سه شنبه (روز گذشته) عازم این سفر شود اما  با حمله گروهی از جیرجیرک ها به بدنه خارجی این هواپیما، لغو شد.

بنابراین گزارش یک فروند هواپیمای چارتر دیگر از مبدا فرودگاه بین المللی دالاس برای بردن هیئت رسانه ای کاخ سفید اعزام شدو انتظار می رود این هیات رسانه ای اوایل صبح روز چهارشنبه (امروز) عازم این سفر شوند، جو بایدن نیز  با هواپیمای «ایرفورس-۱» که انتظار می رود از توانایی بهتری در برابر هجوم این گروه از جیرجیرک ها که پس از گذشت نزدیک به دو دهه در نواحی شرقی آمریکا سر از خاک به در آورده اند، برخوردار بوده و رئیس جمهوری آمریکا بتواند روز چهارشنبه به موقع راهی اروپا شود.

سی ان ان به نقل از مسئولان پارک ملی در سواحل شرقی آمریکا گزارش داد:گونه ای از جیرجیرک ها که به مدت ۱۷ سال در زیرخاک به حالت خواب به سر می برند پس از آنکه دمای هوا بالا می رود بیدار شده و به روی زمین می آیند، اولین گروه از این نوع جیرجیرک ها در ماه مه گذشته در مناطق شرقی آمریکا رویت شدند.

برآمدن تریلیون ها حشره جیرجیرک در ۱۵ ایالت از آمریکا

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز درگزارشی ویژه درباره هجوم این نوع از جیرجیرک ها در مناطق شرق آمریکا درماه گذشته نوشته بود: تریلیون ها حشره جیرجیرک از نوع «بروود ایکس» (Brood X) درحال سربر آوردن از زیرخاک در ۱۵ ایالت آمریکاهستند، از ایالت ایندیانا تا جرجیا تا ایالت نیویورک، اما شمار زیاد آنها هم اکنون در دو ایالت تنسی و شمال کالیفرنیا دیده شده اند.

آسوشیتدپرس در گزارش خود نوشت: بیرون آمدن این جیرجیرک ها میلیاردها نه بلکه تریلیون ها نوع از این  حشره که به مدت ۱۷ سال به صورت منزوی در زیر خاک به سر می برند، نشانه ای بارز از بحران تغییرات آب و هوایی است.

بنابراین گزارش زمانی که درجه حرارت در زیر خاک و زمین بالا برود باعث بیدار شدن جیرجیرک های بروود ایکس شده و برای درامان ماندن،   از هرجسمی بطور عمودی بالا می روند، درحالی که دمای خاک در دو ایالت مریلند و اوهایو همچنان خنک مانده اما  شماری از این نوع جیرجیرک ها به سطح خاک آمده و انتظار می رود طی روزهای آتی و با گرم تر شدن هوا، ساکنان این دو ایالت با موجی از این حشرات مواجه شوند.

بنابر مطالعات صورت گرفته توسط دانشگاه «کنکتیکت»، آمریکا تنها مکان در جهان است که این نوع از جیرجیرک ها قادرند به مدت ۱۳تا ۱۷ سال در زیر خاک و زمین به سر برند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین