کدخبر: 23802 تاریخ انتشار

آمریکا بازهم تبدیل به صحنه خشونت شد/سه کشته ماحصل برگزاری یک جشن!

پلیس آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که در جریان تیراندازی جمعی در یک مهمانی فارغ التحصیلی در منطقه میامی واقع در ایالت فلوریدا، ۳ نفر کشته و ۶ نفر مجروح شدند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از خبرگزاری "آسوشیتد پرس"، فردی رامیرز رییس پلیس میامی گفت: این مهمانی درحال پایان بود که یک یا دو خودرو به سوی جمعیت تیراندازی کردند. این تیراندازی حدود ۲ بامداد (به وقت محلی) اتفاق افتاد. 

پلیس اعلام کرده است احتمالا دو نفر از افرادی که کشته شده‌اند از تیراندازان بوده‌اند زیرا خودروی آن‌ها پس از تیراندازی از مسیر خارج شده و به دیوار برخورد کرده است. 

طبق گزارش نهاد غیر دولتی " آرشیو خشونت‌های مسلحانه" در پنج ماه گذشته از آغاز سال ۲۰۲۱، حدود ۲۳۱ مورد تیراندازی جمعی در آمریکا اتفاق افتاده است. 

در سال ۲۰۱۹ تیراندازی‌های جمعی ۴۱۷ مورد و در سال ۲۰۲۰ این خشونت‌ها به ۶۰۰ مورد رسیده است. 

ماه گذشته بر اثر تیراندازی در ایالت‌های کلرادو و فیلادلفیا، دستکم ۱۱ نفر کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شدند. 

تیراندازی منجر به کشتار جمعی در آمریکا بخصوص در اواخر قرن بیستم میلادی به یک پدیده رایج در این کشور بدل شد. پیش از آن، هنگامی که یک واقعه تیراندازی منجر به کشتار جمعی در آمریکا رخ می‌داد، فاصله زمانی تا حادثه مشابه بعدی بطور میانگین شش ماه بود اما در دهه‌ها و به ویژه سال‌های اخیر، میزان خشونت در آمریکا افزایش یافته بطوری که شاید هر هفته، اخبار مربوط به تیراندازی‌های مرگبار در گوشه و کنار این کشور منتشر می‌شود. 

ارسال نظر

پربیننده‌ترین