کدخبر: 23760 تاریخ انتشار

درگیری‌ها در افغانستان بیشتر شد/ارتش و طالبان تلفات سنگینی به یکدیگر وارد کردند

در نبردهای سنگینی که بین نیروهای افغان و گروه طالبان در ۲۴ ساعت گذشته در مناطق مختلف افغانستان رخ داد نزدیک به ۴۰ نیروی دولتی و ۱۶۷ عضو گروه طالبان کشته شدند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، خبرگزاری جمهوری افغانستان از استان فاریاب در شمال افغانستان گزارش داد که گروه طالبان بر مرکز شهرستان «قیصار» در این استان حمله کردند که در نتیجه ۱۵ سرباز دولتی با فرمانده پلیس این استان کشته شدند.

برخی منابع دیگر هم گفته اند که شهرستان قیصار پس از نبرد سنگین بدست طالبان سقوط کرده است اما منابع دولتی تاکنون در این باره اظهار نظر نکرده اند.

همچنین لحظاتی پیش انفجار در مقابل فرماندهی پلیس شهرستان بلخ در استان بلخ افغانستان رخ داده است که به گفته منابع محلی در این انفجار ۱۲ نیروی دولتی کشته و ۸ تن دیگر هم زخمی شدند.

همچنین در استان غور در مرکز افغانستان نیز در یک پایگاه نیروهای دولتی انفجاری صورت گرفته است که به گفته منابع محلی ۱۱ نیروی دولتی در آن کشته شده اند.

خبرگزاری جمهوری افغانستان از استان بادغیس در شمال غرب این کشور نیز گزارش داده است که «بسم الله خان» از فرماندهان مردمی در جنگ علیه طالبان با ۴ تن از افراد خود شب گذشته درشهرستان آبکمری کشته شده است.

وزارت دفاع افغانستان هم امروز یکشنبه اعلام کرد  طی ۲۴ ساعت گذشته در مناطق مختلف این کشور ۱۶۷ عضو گروه طالبان در درگیری با نیروهای دولتی کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر نیز زخمی شده اند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین