کدخبر: 23732 تاریخ انتشار

رسانه‌های سعودی:

پهپاد یمنی عربستان را درهم کوبید+جزییات

رسانه‌های سعودی بامداد یکشنبه گزارش دادند، یک فروند پهپاد ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به جنوب غرب عربستان حمله کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، رسانه‌های عربستانی مدعی شدند که این پهپاد در آسمان شهر "خمیس مشیط" در جنوب غرب این کشور توسط پدافند هوایی ارتش سعودی رهگیری و منهدم شده است.

تاکنون نیروهای یمنی هیچ واکنشی به این ادعای سعودی‌ها نشان نداده‌اند.

این اقدام دو روز پس از آن صورت گرفت که ائتلاف سعودی با ادامه تجاوز نظامی به یمن،   ۱۳۸ بار آتش بس در استان الحدیده (غرب) یمن را نقض کرده بود.

عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر انصارالله چندی پیش اعلام کرده بود: مقابله با متجاوزان، وظیفه دینی، ایمانی و اخلاقی نیروی مقاومت است و یمنی‌ها برای مقابله با متجاوزان نیازی به اجازه شورای امنیت، سازمان ملل متحد و اتحادیه عبری (عرب) و کشورهای اروپایی و هیچ احدی در دنیا ندارند.

نیروهای یمنی چندی پیش نیز با استفاده از ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف حمله قرار داده بودند.

به دنبال حملات موشکی و پهپادی و بازدارنده نیروهای یمنی به عربستان، فیصل بن فرحان از ارائه طرحی برای آتش بس در یمن خبر داد، طرحی که مقام‌های انصارالله اعلام کردند چیزی برای گفتن ندارد و تنها جنبه رسانه‌ای دارد.

این حملات همزمان با هفتمین سالگرد حمله ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یمن صورت می‌گیرد. دولت ریاض به همراه امارات و با چراغ سبز آمریکا و کشورهای غربی ششم فروردین ماه ۹۴ حملات همه جانبه‌ای به یمن برای جلوگیری از به قدرت رسیدن جنبش انصارالله انجام داد که تاکنون هیچ دستاوردی جز تحمیل هزینه‌های سرسام آور جنگ و تلفات نیروها به دنبال نداشته است.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین