کدخبر: 23726 تاریخ انتشار

نیروهای امنیتی اردن هدف حمله مسلحانه قرار گرفتند

وزارت کشور اردن شنبه شب تأیید کرد که نیروهای امنیتی این کشور هدف حمله مسلحانه قرار گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیببان؛ از رسانه‌های اردن، وزارت کشور اردن در بیانیه‌ای اعلام کرد، متأسفانه در چند ساعت اخیر حملات مسلحانه‌ای به نیروهای امنیتی در نزدیک فرودگاه بین‌المللی شاهزاده علیا صورت گرفت و تعدادی از این نیروها زخمی شدند.

در این بیانیه آمده است: نیروهای امنیتی اجازه هیچ گونه تجمع یا رویدادی را نخواهند داد که مغایر با قوانین حاکم بر تجمع بوده و موجب ضربه زدن به بافت اجتماعی و تهدید امنیت داخلی اردن شود.

وزارت کشور اردن اعلام کرد: هرگونه تخطی از قانون و تعدی به دستگاه‌های امنیتی موجب برخورد جدی و قاطع نیروهای ما خواهد شد، اقداماتی که حافظ امنیت شهروندان و اموال عمومی و خصوصی است.

«یوسف الحنیطی، رییس ستاد مشترک ارتش اردن ۱۶ فروردین ماه و چند روز پس از تلاش برای کودتای نافرجام گفته بود که نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی اردن قادر به برخورد با هرگونه تلاشی با قصد برهم زدن امنیت و ثبات کشور هستند.

اظهارات الحنیطی در پی افشای تلاش‌های کودتای نافرجام برای برهم زدن ثبات کشور مطرح می‌شود که شاهزاده حمزه بن حسین برادر نانتی ملک عبدالله دوم شاه اردن و ولیعهد سابق با همدستی برخی عناصر امنیتی پیشین در آن دست داشته‌اند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین