کدخبر: 23703 تاریخ انتشار

واکنش روسیه به تحریم جدید آمریکا!+جزییات

«گیزا آندریاس ون گیر» سفیر آلمان در روسیه، اعلام کرد که تحریم های امریکا علیه طرح خط لوله گاز نورد استریم ۲ غیرقانونی است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، سفیر آلمان در روسیه روز شنبه در حاشیه مجمع اقتصادی بین المللی سن پترزبورگ در گفت و گو با خبرگزاری ریانووستی، با بیان اینکه موضع برلین در مورد طرح خط لوله گاز نورداستریم ۲ تغییر نمی گند، اظهار داشت: در زمان حاضر مذاکرات مهمی میان دولت آلمان و آمریکا ازجمله مورد موضوع طرح خط لوله گاز نورد استریم ۲ جریان دارد.

وی افزود: اما موضع اصولی ما روشن است و تغییر نمی کند و ما بر این باوریم که امنیت انرژی اروپا و سیاست انرژی آن باید توسط اروپایی ها و نه کشورهای خارج آن تعیین شود. 

آندریاس ون گیر گفت: در مورد تحریم ها موضع ما به این صورت است که ابزاری همچون تحریم های فراملی غیرقابل قبول است زیرا مغایر با قوانین بین المللی است. 

سفیر آلمان در روسیه در بخش دیگر مصاحبه خاطرنشان کرد که مشارکت برلین و مسکو در عرصه انرژی قابل اطمینان و سودمند متقابل است و زیربنای توسعه روابط دو کشور را تشکیل می دهد. 

نورد استریم۲ پروژه‌ای مشترک میان شرکت گازپروم روسیه و پنج شرکت اروپایی شامل «انجی» فرانسه، «او. ام. وی» اتریش، «رویال داچ شل» هلند و «یونیپر» و «وینترشل» آلمان است. این خط لوله دوقلوی ۱۲۰۰ کیلومتری قرار است سالانه ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز را از روسیه به آلمان منتقل کند.

 آمریکا تاکنون چند بسته تحریم در مورد طرح خط لوله گاز نورد استریم ۲ وضع کرده است. 

ولادیمیر پوتین روز گذشته اعلام کرد که لوله گذاری خط اول پروژه خط لوله گاز نورد استریم-۲ با موفقیت به پایان رسید و کار لوله گذاری خط دوم این طرح ادامه دارد. 

وی گفت که امیدوار است که طرح خط لوله گاز نورد استریم۲ در دو ماه آینده راه اندازی شود.

رئیس جمهوری روسیه سپس به امتیازات و برتری های این خط لوله گاز برای کشورهای نیازمند به خرید گاز اشاره کرد. 

ارسال نظر

پربیننده‌ترین