کدخبر: 23696 تاریخ انتشار

آمریکا بازهم نا آرام شد/معترضان به خیابان‌ها ریختند

شهر مینیاپولیس آمریکا که بدنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی به نماد رفتار سبعانه پلیس این کشور تبدیل شده است ، امروز و درپی کشته شدن یک فرد سیاهپوست دیگر از سوی پلیس؛ دوباره صحنه رویارویی بین معترضان با پلیس این شهر شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، خبرگزاری آسوشیتدپرس با انتشار این خبر افزود: معترضان امروز صبح در پی کشته شدن «وینستون بوگی اسمیت»، ۳۲ ساله به دست دو معاون کلانتر در شهر مینیاپولیس؛ با  افراد پلیس درگیر شدند.

بوگی اسمیت پنجشنبه گذشته کشته شد و ناآرامی ها  در شهر مینیاپولیس امروز وارد دومین روز شده است.

بنابراین گزارش مقامات پلیس شهر مینیاپولیس روز گذشته (جمعه) اعلام کردند که  بوگی اسمیت به نقض حمل و شلیک سلاح متهم بود و معاونان کلانتر که مامور دستگیری وی بودند ،  او را داخل یک خودرو پارک شده ، به ضرب گلوله از پای درآوردند.

آسوشیتدپرس  در ادامه گزارش داد: اقوام و دوستان بوگی اسمیت  که پدر سه فرزند است گفته اند که وی اغلب از سوی پلیس مورد آزار و اذیت قرار می گرفته،آنها خواهان شفافیت درجریان تحقیقات این حادثه شده و خواسته اند تصویرکشته شدن وی توسط این دو مامور پلیس که توسط سایرین گرفته شده ، دراختیار آنان قرار گیرد.

درحالی شهر مینیاپولیس واقع در ایالت مینه سوتا باردیگر شاهد کشته شدن فرد رنگین پوست دیگری به دست  پلیس آمریکا است که  پنجم خردادماه ۱۳۹۹ جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی به ظن داشتن یک اسکناس تقلبی ۲۰ دلاری توسط درک شووین پلیس سفید پوست آمریکایی پس از آنکه به مدت بیش از ۹ دقیقه گردن وی زیر زانوی او قرار داشت جان سپرد، این اقدام سبعانه پلیس در آن تاریخ موجی از ناآرامی و اعتراض را در سراسر آمریکا  موجب شد.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین