کدخبر: 23692 تاریخ انتشار

بحران جدید آمریکا را فراگرفت!+جزییات

درپی حملات سایبری به دو زیرساخت مهم در آمریکا، اکنون شبکه خبری سی ان ان به صراحت در گزارشی عنوان کرد: آمریکا با اپیدمی حملات سایبری باج افزاری مواجه است و شمار این حمله ها طی یکسال گذشته به بیش از هزاران مورد رسیده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، سی ان ان با پرداختن به این خبر افزود: شدت این حملات به اندازه ای است که روزانه ده ها مورد حملات سایبری به زیرساخت ها و سیستم های دیجیتالی در آمریکا رخ می هد.

 

۱۵هزار مورد حمله سایبری علیه زیرساخت های آمریکا در سال ۲۰۲۰

این رسانه تصویری آمریکا در ادامه گزارش داد: در سال گذشته میلادی بنابر تخمین کارشناسان، حداقل ۱۵هزار حمله سایبری باج افزاری علیه زیرساخت های آمریکا رخ داده است .

 

عجز کاخ سفید

سی ان ان ادامه داد: کاخ سفید از شرکت های آمریکایی خواسته است که تا پیش از آنکه آنها قربانی چنین حملات سایبری شوند، موارد امنیتی شبکه  ای را خود اعمال کنند چون دولت فدرال به تنهایی قادر به انجام این کار نیست.

 

بهم ریختگی زندگی آمریکایی ها

این شبکه خبری آمریکایی افزود: حملا سایبری باج افزاری اخیر به خط لوله انتقال نفت « کلونیال  پایپ لاین» - ۱۷ اردیبهشت ماه – و شرکت آمریکایی «جی.بی.اس»، بزرگترین تامین کننده گوشت در جهان – ۱۰ خردادماه- باعث کاهش سوخت و بسته شدن کارخانه های تولید گوشت دراین کشور شد.

آمریکا با بحران حملات باج خواهانه سایبری مواجه است آمریکا با بحران حملات باج خواهانه سایبری مواجه است

آمریکا با خطر ناامنی فن آوری مواجه است

این شبکه  خبری با اشاره به اینکه هم اکنون مراکز و اماکنی همچون بیمارستان ها ، خطوط انتقال نفت، شرکت های تولید کننده فراورده های غذایی، خطوط راه آهن و به تازگی سیستم های ناوبری دریایی در آمریکا مورد حملات سایبری قرار گرفته اند آنرا یک ناامنی در زمینه فن آوری دراین کشور عنوان کرد.

«مایکل لیتر» (Michael Leiter)  مدیر سابق «مرکز مقابله با تروریسم ملی» به این شبکه خبری گفت: آمریکا هم اکنون با خطر بالقوه رشد اقتصادی ، زیرساخت و  نا امنی فن آوری مواجه است.

 

میزان درخواست باج خواهی سایبری ۳۰۰ درصد افزایش یافته

سی ان ان درادامه گزارش داد: مبالغ  باج خواهی در چنین حملات سایبری بطرز چشم گیری افزایش یافته بطوریکه  وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده  مبالغ باج افزاری در سال ۲۰۲۰  میلادی ۳۰۰ درصد رشد نشان داد.

 

وضعیت حملات سایبری به زیرساخت  های آمریکا در سال ۲۰۱۸ قرمز اعلام شد

این رسانه تصویری آمر یکایی افزود: روند حملات سایبری در دولت قبل از بایدن شدت یافت بطوریکه در جولای ۲۰۱۸ میلادی  (تیرماه ۱۳۹۷) «دن کوتس» (Dan Coats) رئیس وقت «امنیت ملی» آمریکا در یک کنفرانس خبری به صراحت گفت: سامانه ها و فن آوری های دیجیتال تحت حملات سایبری قرار دارند و  وضعیت این حملات را «قرمز» اعلام می کنم.

آمریکا طی مدت کمتراز یک ماه با حمله سایبری باج خواهانه ۱۷ اردیبهشت ماه  به خط لوله نفت«کلونیال پایپ لاین» آمریکا به طول پنج هزار و ۵۰۰ مایل یعنی بیش از هشت هزار و ۸۰۰ کیلومتر رگ حیاتی این کشور و همچنین حمله سازماندهی شده به شرکت آمریکایی «جی.بی.اس»، بزرگترین تامین کننده گوشت در جهان در ۱۰ خرداد روبرو شد و انگشت اتهام را به سوی  روسیه نشانه رفت.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • سیستم فرمان در واقع وظیفه هدایت خودرو را برعهده دارد. چنانچه این سیستم دچار هر گونه اشکال و ایراد شود هدایت خودرو هم…