کدخبر: 23639 تاریخ انتشار

توضیحات مقام روس درخصوص تاثیر برجام بر خلیج فارس

«میخاییل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین اعلام کرد که احیای برجام می تواند بر وضعیت منطقه خلیج فارس تاثیر مثبت بگذارد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، اولیانوف بامداد امروز (شنبه) در توئیتی نوشت: احیای برجام می تواند تاثیر مثبتی بر منطقه خلیج فارس بگذارد و راه مذاکرات مستقیم بین کشورهای منطقه در مورد موضوعات امنیت منطقه ای باتوجه به ابتکارات موجود ازجمله طرح امنیتی روسیه برای این منطقه را بگشاید.  

مذاکرات برای احیای برجام از یک ماه پیش در وین پایتخت اتریش آغاز شده است و هیات های شرکت کننده در آن شامل هیات جمهوری اسلامی ایران و سایر اعضای گروه ۱+۴ شامل آلمان، انگلیس، فرانسه، روسیه و چین با آمریکا که دو سال پیش از برجام خارج شده است مذاکره می کنند.

به گزارش رسانه ها، پنج دور این مذاکرات تاکنون برگزار شده و پیشرفت های قابل توجهی نیز در آن بدست آمده است.  

روسیه دو سال پیش طظرح امنیت خلیج فارس را مطرح و به شورای امنیت ارائه کرد که شامل مذاکره و همکاری کشورهای منطقه خلیج فارس و برخی بازیگران بین المللی شامل اعضای دائم شورای امنیت در این عرصه می شود.

جمهوری اسلامی ایران بر تعامل کشورهای منطقه خلیج فارس برای تامین امنیت این آبراه مهم بین المللی تاکید دارد و کشورهای منطقه را به مذاکره و همکاری برای رفع تنش ها دعوت می کند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین