کدخبر: 23536 تاریخ انتشار

جاسوسی آمریکا از هکرهای خارجی!+جزییات

به دنبال آسیب پذیری سازمان های لجستیکی آمریکا در برابر حملات سایبری اخیر، شبکه ان بی سی نیوز افشا کرد که سرویس اطلاعات ایالات متحده از هکرهای خارجی جاسوسی می کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، شبکه ان بی سی در گزارش اختصاصی نوشت: سرویس اطلاعاتی آمریکا در حال جاسوسی از هکرهای خارجی از جمله روسیه است تا در صورت صدور دستور مربوطه از کاخ سفید، آمادگی لازم را برای عملیات سایبری علیه آنها داشته باشد.

براساس این گزارش، این مقدمات در حالی انجام می شود که دولت جو بایدن قصد دارد حملات سایبری نرم افزارهای باج افزار را که به منبع اصلی خسارت اقتصادی در کشور تبدیل شده اند،بعنوان تهدیدی برای امنیت ملی در نظر بگیرد.

به گزارش ان بی سی نیوز، در صورت اقدام سایبری علیه هکرها از نظر حقوقی عملیاتی بحث برانگیز تلقی می شود زیرا هرگونه حمله سایبری واشنگتن علیه اهداف در روسیه با اقدام متقابل تلافی جویی مواجه خواهد شد.

در اوایل این هفته کاخ سفید اعلام کرد که دولت بایدن یک بررسی سریع استراتژیک برای رسیدگی به چالش فزاینده حملات باج افزار آغاز کرده است.

با افزایش تعداد حملات سایبری به آمریکا، رئیس اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌.بی‌.آی) مدعی شد، رد بسیاری از مهاجمان سایبری باج افزارها که نهادهای مختلف آمریکا را هدف قرار داده، به روسیه می‌رسد.

ماه گذشته یک گروه مجرم سایبری به اپراتور خط لوله ساحل شرقی آمریکا نفوذ پیدا کرد و سامانه‌های آن را قفل و باج خواهی کردند. آن حمله سایبری که فعالیت این خط لوله را برای چند روز مختل کرد، باعث افزایش قیمت بنزین، اختلال در عرضه و کمبود سوخت در جنوب شرق آمریکا شد.

در ماه‌های اخیر سلسله حملات سایبری سازمان دهی شده شرکت‌های خصوصی و نهادهای حساس آمریکا را هدف قرار داده‌اند. کاخ سفید در بیشتر موارد مسکو را مسئول اصلی این حملات سایبری معرفی کرده است. آمریکا همچنین می‌گوید روسیه مسئول دخالت در انتخابات آمریکاست. ادعاهایی که هر بار دولت روسیه آن‌ها را رد می‌کند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین