کدخبر: 23371 تاریخ انتشار

دست رد دیگری بر سینه رژیم صهونیستی+جزییات

"عبدالمجید تبون" رییس جمهوری الجزایر چهارشنبه شب بار دیگر تأکید کرد که کشورش هرگز اقدام به عادی سازی روابط با اشغالگران اسرائیلی نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از المیادین، تبون همچنین در خصوص تحرکات دوباره تروریست‌ها در کشور مالی هشدار داد و گفت که ما هرگز اجازه نخواهیم داد که شمال کشور مالی به پناهگاه تروریست‌ها تبدیل شود.

الجزایر کشوری است که برخلاف همسایه خود مغرب هرگونه روابط با رژیم صهیونیستی را رد کرده و همواره بر موضع ثابت خود که حمایت از ملت فلسطین است، اصرار دارد.

عبدالعزیز جراد نخست‌وزیر الجزایر آذرماه ۹۹ و به دنبال عادی سازی روابط کشور مغرب با رژیم صهیونیستی با ابراز نارضایتی کشورش از این اقدام گفت که یک اراده خارجی می‌خواهد رژیم صهیونسیتی را به مرزهای ما نزدیک کند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا آذرماه ۹۹ خبر موافقت مغرب برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل را اعلام کرد و به این ترتیب مغرب به چهارمین کشوری تبدیل شد که در سال گذشته و با وساطت دولت پیشین ایالات متحده روابط خود را با تل‌آویو به طور رسمی عادی کرده است.

پس از اعلام ترامپ، پادشاهی مغرب «محمد ششم» با انتشار بیانیه ای از تماس های دوجانبه رسمی و روابط دیپلماتیک با اسرائیل، در اسرع وقت خبر داد.

این اقدام دولت مغرب با مخالفت مردم، گروهها، احزاب و تشکل های مردم نهاد این کشور و گروه‌های مقاومت و شخصیت ها و کشورهای مسلمان روبه‌رو شد.

دوم آبان ماه، ۲۱ شهریور و ۲۳ مردادماه ماه نیز به ترتیب سودان، بحرین و امارات عادی سازی روابط خود را  با رژیم صهیونیستی علنی کردند.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین