کدخبر: 23353 تاریخ انتشار

نماینده روسیه : نشست کمیسیون مشترک برجام به آخر شب موکول شد

رئیس هیات روسیه در مذاکرات برجام عصر چهارشنبه با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد که برگزاری نشست امروز کمیسیون مشترک به آخر شب (به وقت محلی اتریش) موکول شده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه افزود که رایزنی‌های (برجامی) امروز در اشکال مختلف صورت گرفت.

پیشتر اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست کمیسیون مشترک برجام امشب به صورت حضوری در وین از سر گرفته می شود و شرکت کنندگان قرار است به رایزنی‌ها درباره اجرای کامل و موثر این توافق ادامه دهند.

در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا منتشر شد، آمده است که این نشست در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارتحانه‌های امورخارجه‌ ایران و گروه چهار به علاوه یک، برگزار خواهد شد. شرکت کنندگان قرار است به رایزنی‌ها پیرامون بازگشت محتمل آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق ادامه دهند.

ریاست این نشست بر عهده "  انریکه مورا " معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود. «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران هم ریاست هیات ایرانی را بر عهده خواهد داشت.

در بیانیه اتحادیه اروپا اشاره‌ای به ساعت برگزاری نشست نشده است.

پیشتر عراقچی در گفت وگویی بیان داشت که احتمالا در جلسه کمیسیون مشترک درباره تاریخ برگشت تصمیم‌گیری می‌شود. همه هیات‌ها مصمم هستند و جدیت کاملا وجود دارد.

وی ادامه داد: اختلاقات به نقطه‌ای رسیده است که همه معتقدند اینطور نیست که حل ناشدنی باشد اما جزییات مهم است و مواضع قطعی ما مهم است که باید رعایت شود.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با بیان اینکه در جلسه امشب جمع‌بندی می‌شود که چه زمانی جلسه بعدی را شروع شود، اظهار داشت: بعید می‌دانم میان جلسه امروز با دور بعدی مذاکرات خیلی فاصله بیفتد. احتمالا مانند ادوار گذشته ما بعد از یک دوره مشورتی در تهران به وین بازخواهیم گشت.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین