کدخبر: 23323 تاریخ انتشار

زنگ هشدار برای یورو به صدا درآمد!

نرخ تورم در منطقه یورو با افزایش ۲ درصدی مواجه شده؛ امری که نگرانی مقامات اروپایی را به دنبال داشته است. بانک مرکزی اروپا نرخ تورم سالانه را کمتر از ۲ درصد پیش بینی کرده بود اما اینک همه چیز به خروجی نشست ۱۰ ژوئن(۲۰ خرداد) مقامات این نهاد موکول شده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از نشریه فرانسوی لزاکو، به دنبال افزایش مداوم قیمت های انرژی، نرخ تورم در ماه گذشته (می/اردبیهشت) بار دیگر شتاب گرفت و اکنون از نرخ تعیین شده توسط بانک مرکزی اروپا (BCE) فراتر رفته است.

این روزنامه فرانسوی افزود: شاخص قیمت مصرف کننده محاسبه شده مطابق با استانداردهای اروپا (IPCH) بیانگر افزایش ۲ درصدی نرخ تورم در طی یک سال است که بالاترین نرخ از پایان سال ۲۰۱۸ محسوب می شود.

لزاکو تصریح کرد: بانک مرکزی اروپا پیش تر اعلام کرده بود که نرخ تورم باید کمتر از ۲ درصد باشد اما وضع کنونی موجب نگرانی مقامات اروپایی شده است.

این روزنامه فرانسوی در ادامه نوشت: این در حالی است در عرض یکسال قیمت خدمات تنها ۱.۱ درصد؛ کالاهای صنعتی به استثنای انرژی ۰.۷ درصد و مواد غذایی، الکل و دخانیات ۰.۶ درصد افزایش داشته است.

به نوشته لزاکو، مقامات بانک مرکزی اروپا قرار است در ۱۰ ژوئن/۲۰ خرداد نشستی برگزار کرده و در مورد تنظیم سیاست های پولی رایزنی کنند. 

ارسال نظر

پربیننده‌ترین