این بار شورای نگهبان سیدحسن خمینی را تایید صلاحیت می‌کند؟

مصباحی مقدم گفت: چند نفر از اعضای جامعه روحانیت مبارز اخیرا جلسه‌ای را با جناب آقای «حسینی بوشهری» رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار کردند.

این بار شورای نگهبان سیدحسن خمینی را تایید صلاحیت می‌کند؟

به گزارش منیبان، مصباحی‌مقدم با اشاره به برنامه جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم(جامعتین) برای ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: چند نفر از اعضای جامعه روحانیت مبارز اخیرا جلسه‌ای را با جناب آقای «حسینی بوشهری» رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار کردند. در این جلسه تفاهم کامل حاصل شد تا جایی که ممکن است، در کل کشور لیست مشترک بدهیم.

وی افزود: در این جلسه مطرح شد که در صورت بروز برخی موارد استثنا نظیر آنچه در انتخابات خبرگان در سال ۹۴ ایجاد شد، با تفاهم همدیگر لیست‌ها را جداگانه بدهیم.

مصباحی مقدم گفت: در کل بنابراین است که تا جای ممکن، لیست جامعتین با عنوان «جامعتین» به صورت مشترک در کل کشور منتشر شود.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در عین حال تاکید کرد که هنوز «سرلیست» جامعتین مشخص نیست و صحبتی هم در این باره مطرح نشده است.

وی همچنین با اشاره به نحوه فعالیت جریان مقابل جامعتین برای انتخابات خبرگان تصریح کرد: زمانی خود مرحوم آقای هاشمی، در راس یک جریان سیاسی قرار داشت و می‌توانست لیست بدهد. امروز چنین شخصیتی وجود ندارد و بعید هم می‌دانم کسی بتواند جایگاه ایشان را احراز کند و لیست بدهد.

مصباحی‌مقدم درباره احتمال حضور «سیدحسن خمینی» و لیست‌دادن وی تاکید کرد: البته باید دید که آیا شورای محترم نگهبان، ایشان را تایید می‌کند یا خیر. اگر صلاحیت ایشان تایید شود، نمی‌دانم که آیا ایشان برای ارائه لیست ورود خواهد کرد یا خیر.

منبع: ایرنا

ت ت
کدخبر: 175697 تاریخ انتشار
اخبار روز سایر رسانه ها
    در رسانه های دیگر بخوانید
    ارسال نظر

    پربیننده‌ترین