ناگفته های نخست وزیر عراق درباره میانجیگری میان ایران و چند کشور عربی

نخست‌وزی عراق در پاسخ به سوالی تایید کرد که عراق در حال میانجیگری میان ایران و چند کشور عربی است، اما گفت که چون این موضوع کاملا محرمانه است، تا حصول نتیجه، جزئیات این میانجیگری و نام کشورها را بیان نخواهد کرد.

ناگفته های نخست وزیر عراق درباره میانجیگری میان ایران و چند کشور عربی

به گزارش منیبان، در دیدار اصحاب رسانه و خبرنگاران ایرانی با «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق در بغداد، وی به سوالی در خصوص اخبار منتشر شده در خصوص میانجیگری کشورش میان ایران و برخی از کشورهای عربی، پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوالی تایید کرد که عراق در حال میانجیگری میان ایران و چند کشور عربی است، اما گفت که  چون این موضوع کاملا محرمانه است، تا حصول نتیجه، جزئیات این میانجیگری و نام کشورها را بیان نخواهد کرد.

در سایه موفقیت عراق در میانجیگری میان ایران و عربستان سعودی و برگزاری چندین دور مذاکره میان دو طرف و در نهایت امضای توافق ازسرگیری روابط دو طرف در پکن، اخباری در خصوص تلاش بغداد برای میانجیگری میان ایران و چند کشور عربی از جمله، اردن، بحرین، مصر و ...منتشر شده است.

نخست‌وزیر عراق در پاسخ به پیگیری خبرنگار فارس در این خصوص، موضوع را محرمانه دانست و ضمن تایید تلاش‌های میانجیگرانه کشورش در این خصوص و  ادامه ابتکار عمل بغداد در این خصوص، از ارائه نام کشورهای عربی مذکور و جزئیات بیشتر، پرهیز کرد.

منبع: فارس

ت ت
کدخبر: 175402 تاریخ انتشار
اخبار روز سایر رسانه ها
    در رسانه های دیگر بخوانید
    ارسال نظر

    پربیننده‌ترین