رییس کمیسیون عمران مجلس:

آمارهایی که رئیسی ارائه می دهد‌ واقعی نیستند

رییس کمیسیون عمران مجلس می‌گوید: به دلیل اینکه مسکن ساخته نمی‌شود، قیمت مسکن افزایش پیدا می‌کند و این افزایش قیمت به اندازه‌ای است که کسی جرأت انتشار آمار واقعی را ندارد.

آمارهایی که رئیسی ارائه می دهد‌ واقعی نیستند
بیشتر بخوانید:

محمدرضا رضایی کوچی، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار سیاسی مُنیبان درباره اینکه چرا تاکنون دولت آمار تورم فروردین ماه سال جاری را منتشر نکرده است، گفت: دولت باید خودش پاسخ دهد که چرا آمار مربوط به تورم فروردین ماه سال جاری را منتشر نمی‌کند اما این اقدام خوب نیست.

او افزود: به این معنی که گرانی مسکن و افزایش قیمت مسکن منجر به این شده که دیگر کسی فکر گذشته را نکند. در حقیقت به دلیل اینکه مسکن ساخته نمی‌شود، قیمت مسکن افزایش پیدا می‌کند و این افزایش قیمت به اندازه‌ای است که کسی جرأت انتشار آمار واقعی را ندارد.

رضایی کوچی با اشاره به راه‌حل‌هایی برای خروج از وضعیت فعلی اقتصادی به ویژه در حوزه مسکن تصریح کرد: تولید مسکن و به عبارتی تعادل میان عرضه و تقاضا به راحتی می‌تواند قیمت آن را کاهش دهد. البته در حال حاضر کسی به دنبال تولید مسکن نمی‌رود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر رئیسی مبنی بر اینکه همه شاخص‌های اقتصادی مثبت هستند، خاطرنشان کرد: باید به سفره مردم نگاه کرد. در حال وضعیت خوب نیست و به کارمند، کارگر و کسبه خرد فشار وارد می‌شود. در حال حاضر شرایط به این صورت شده که وضع عده‌ای پولدار هر روز بهتر می‌شود اما در مقابل طبقه متوسط به پایین، در حال از بین رفتن است.

رضایی کوچی در پاسخ به اینکه بنابراین شاخص‌هایی که رئیسی اعلام کرد واقعی نیست، یادآور شد: آمارهای که به رئیسی میدهد، واقعی نیستند.

ت ت
کدخبر: 153770 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها