توسط وزارت خارجه امریکا؛

سفیر روسیه احضار شد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: به متحدان و شرکا در مورد حادثه پهپاد در دریای سیاه توضیح داده ایم.

سفیر روسیه احضار شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، سخنگوی وزارت خارجه امریکا در پی برخورد یک فروند جنگنده سوخو-۲۷ روسیه با یک پهپاد ام کیو ۹ ریپر آمریکای بر فراز دریای سیاه اعلام کرد که ایالات متحده، سفیر روسیه در واشنگتن را احضار کرده است.

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی گفت که با روس‌ها مستقیما در سطوح عالی ارتباط برقرار کرده ایم تا به رهگیری غیرحرفه‌ای و ناایمن پهپاد آمریکایی توسط جنگنده روسیه اعتراض شدید خود را اعلام کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه دولت بایدن ادمه داد: در خصوص این حادثه، سفیر روسیه را احضار کردیم.

پرایس همچنین گفت: سفیر آمریکا در روسیه پیامی قوی از اعتراض ایالات متحده را به وزارت امور خارجه روسیه منتقل کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: به متحدان و شرکا در مورد حادثه پهپاد در دریای سیاه توضیح داده ایم.

هم اکنون دیگران می خوانند

    جزئیات تازه از ماجرای جنجالی پخش فیلم‌های مستهجن و غیراخلاقی در مدارس

    تقویم سال 1402 | مناسبت‌ها و تعطیلات رسمی + لحظه تحویل سال

    درگیری شدید در مرز ایران | علی‌اف جنگ را آغاز کرد؟

    ویدیوی جنجالی دختری که مجتمع طلای تهران را پلمپ کرد + فیلم

    ماموریت گشت ارشاد جدید آغاز شد! + فیلم

    توضیحات خانواده «مهدی نیازی» دانش‌آموز 12‌ساله درباره مرگ پسرشان در مدرسه | قلب فرزندم هیچ مشکلی نداشت | مرگ 2 دانش‌آموز دیگر تایید شد

    سرگذشت عجیب مهران کریمی ناصری | «سر آلفرد» فرودگاه شارل دوگل و سوژه فیلم معروف اسپیلبرگ که بود؟ + تصاویر

مرکز فرماندهی اروپایی آمریکا اعلام کرد که روز سه شنبه یک فروند جنگنده سوخو-۲۷ روسیه به یک پهپاد ام کیو ۹ ریپر آمریکای بر فراز دریای سیاه برخورد کرد که این امر باعث سقوط این پهپاد در آب‌های بین المللی شد.

بر اساس این گزارش، دو جنگنده سوخوی ۲۷ روسیه، پهپاد آمریکا را در شرایطی که فرماندهی اروپای آمریکا آن را "ناامن و غیرحرفه ای" خواند، رهگیری کردند.

این مرکز اعلام کرد که صبح روز سه شنبه، یکی از جنگنده‌های روسیه به پروانه پهپاد آمریکایی برخورد کرد. سپس نیرو‌های آمریکا تصمیم گرفتند که پهپاد را در آب‌های بین المللی فرود بیاورند. این بیانیه مشخص نمی‌کند که این پهپاد در دریای سیاه سقوط کرده است یا خیر.

در این بیانیه مشخص نشده است که آیا آمریکا پهپاد خود را بازیابی خواهد کرد یا خیر. اگر این پهپاد در دریای سیاه سقوط کرده باشد، بازیابی آن دشوار است، زیرا به دلیل بسته شدن تنگه بسفر از سوی ترکیه، آمریکا نمی‌تواند کشتی‌های جنگی را به دریای سیاه ارسال کند.

در این بیانیه ادعا شده است که هواپیمای روسیه علاوه بر برخورد با پهپاد آمریکا، سوخت خود را روی آن ریخته و به شیوه‌ای بی پروا و غیرحرفه‌ای در مقابل آن پرواز کرده است.

ژنرال جیمز بی هکر، فرمانده مرکز فرماندهی اروپایی آمریکا گفت: "پهپاد ما در حال انجام عملیات معمولی در حریم هوایی بین‌المللی بود که توسط یک هواپیمای روسی رهگیری شده و مورد اصابت قرار گرفت و این برخورد منجر به سقوط و از دست دادن کامل پهپاد شد. در واقع، این اقدام غیرایمن و غیرحرفه‌ای روس‌ها تقریباً باعث سقوط هر دو هواپیما شد.»

ت ت
کدخبر: 144871 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها