برگزاری نشست نوروزی ایرانیان خارج از کشور در تهران

نشست نوروزی ایرانیان خارج از کشور در تاریخ ۲۳ و ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از ایرانیان در تهران برگزار می‌شود.

برگزاری نشست نوروزی ایرانیان خارج از کشور در تهران
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، به نقل از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران،  رضا عامری رئیس دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور  با اشاره به رویکرد متقابل تقویت ارتباط دولت با ایرانیان خارج از کشور و تداوم همفکری و رایزنی پیرامون مسائل مورد اهتمام مشترک اظهار کرد: نشست نوروزی ایرانیان خارج از کشور در تاریخ ۲۳ و ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ با حضور بیش از ۱۵۰ تن از ایرانیان در تهران برگزار می‌شود.

وی افزود:  ترکیب میهمانان شرکت کننده در این نشست که از ۶۴ کشور جهان، عازم تهران هستند بیانگر عمق توجه و علاقمندی فرهیختگان ایرانی مقیم خارج، برای ارتباط با ایران و ایفای نقش سازنده در توسعه کشور می‌باشد.

عامری با اشاره به اینکه ایرانیان شرکت کننده در این نشست، با مقامات عالی کشورمان در فضایی صمیمی به گفتگو و تبادل نظر خواهند پرداخت، خاطرنشان ساخت که شاکلۀ اصلی میهمانانِ مدعو را پزشکان، اساتید دانشگاه، نویسندگان، فعالان اقتصادی و تجاری و ایرانیان فعال در امور خیریه و انسان‌دوستانه، شخصیت‌هایی که نزد جامعه ایرانیان در کشور میزبان شناخته شده هستند، تشکیل می‌دهند.

این میهمانان علاوه بر حضور در جلسات همایش مذکور، در برنامه های جانبی تدارک دیده شده، از جمله بازدید از مراکز علمی و فناوری نوین شرکت خواهند کرد.

عامری با اشاره به اینکه جامعه ایرانیان در کشورهای مختلف جزو خوش‌نام‌ترین، تحصیل کرده ترین و مؤثرترین جمعیت‌ها به شمار می‌روند و از احترام و اعتبار نزد مردم دیگر کشورها برخوردارند، گفت : بسیاری از این هم‌وطنان، در ترددهای مستمر خود به داخل کشور ابراز آمادگی می‌کنند تا از دانش و تجربۀ بدست‌ آمدۀ خود در  خارج، در راستای توسعه ملی کشورمان بهره‌برداری شود.

ت ت
کدخبر: 144620 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها