واکنش وزیر امور خارجه به ادعای دخالت ایران در لبنان

وزیر امور خارجه ایران همچنین در این نشست در پاسخ به سوالی در مورد روند انتخاب رییس جمهور لبنان و دخالت ایران در این قضیه گفت: ما هیچ دخالتی در امور داخلی لبنان نداریم.

واکنش وزیر امور خارجه به ادعای دخالت ایران در لبنان
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، حسین امیر عبداللهیان در نشست مطبوعاتی مشترک با «عبدالله بوحبیب»  وزیر امور خارجه لبنان در بیروت گفت:  ایران با دارا بودن امکانات و توان تکنولوژی برتر آماده ساخت نیروگاه‌های برق مورد نیاز لبنان در چارچوب  توافقی که صورت خواهد گرفت، است.

وی همچنین گفت: ما امنیت لبنان را امنیت ایران و منطقه می دانیم.

وزیر امور خارجه ایران همچنین در این نشست در پاسخ به سوالی در مورد روند انتخاب رییس جمهور لبنان  و دخالت ایران در این قضیه گفت: ما هیچ دخالتی در امور داخلی لبنان نداریم.

امیرعبداللهیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود در این زمینه  تصریح کرد: ما همه جریان های سیاسی در لبنان را دعوت می‌کنیم که در مسیر گفت‌وگو و توافق هرچه زودتر نسبت به انتخاب رئیس جمهور این کشور و تکمیل فرایند سیاسی در لبنان اقدام کنند.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود: تردیدی نداریم که جریان های سیاسی مختلف در لبنان با شایستگی و بدون هرگونه مداخله خارجی قادر به تعیین رئیس جمهور خود خواهند بود.

حسین امیر عبداللهیان در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با گفتگوهای اخیر بین مقامات سوریه و ترکیه و نگاه ایران به این گفت‌وگوها تصریح کرد: ما از انجام گفت‌وگوهای سوری و ترکی خرسندیم و  این که مشکلات دو کشور از مسیر گفت‌وگو و مذاکره حل شود، استقبال می کنیم.

این دیپلمات ارشد کشورمان، تاکید کرد: معتقدیم برای حل مشکلات موجود، می بایست فرمت آستانه با مشارکت دادن سوریه تقویت شود.

این دیپلمات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران همچنین در پاسخی به سوالی در  مورد روابط ایران با عربستان و گفت‌وگوهای صورت گرفته بین دو کشور گفت: ما گفت و گوهای متعددی در ماه‌های گذشته با عربستان سعودی در بغداد داشتیم، در حاشیه نشست بغداد ۲ در اردن نیز گفت‌وگوی کوتاهی با وزیر خارجه عربستان داشتم، و بین دو طرف در خصوص تداوم گفت‌وگوها با هدف بازگشت روابط دو کشور به حالت طبیعی اتفاق نظر وجود داشت.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در همین چارچوب افزود: ما هیچ گاه در قطع روابط با هیچ کشوری در جهان اسلام از جمله عربستان سعودی پیشقدم نبوده ایم و از بازگشت روابط دو کشور به حالت طبیعی و افتتاح سفارتخانه‌های دو کشور در چارچوب گفتگوهایی که خواهیم داشت استقبال می‌کنیم./ایسنا

ت ت
کدخبر: 133011 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها