رئیس ستادکل نیروهای مسلح: کمتر از «۳ دهم» مردم فریب خوردند و به خیابان آمدند

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: فعالیت دشمنان در ۱۱۵ روز گذشته نشانگر آن است که‌ انقلاب اسلامی ضربه مهلکی به منافع دنیای استکبار وارد کرده است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح: کمتر از «۳ دهم» مردم فریب خوردند و به خیابان آمدند
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، سرلشکر محمد باقری، رئیس ستادکل نیروهای مسلح در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به جنگ ترکیبی که از سوی استکبار جهانی به ملت ایران تحمیل شده است، تصریح کرد: دشمنانی که پیش از این انواع جنگ‌ها، ترفندها و توطئه‌ها را علیه ملت بزرگ ایران آزموده و شکست خورده بودند، امروز انواع تهدیدات را به‌شکل ترکیبی علیه ملت بزرگ ایران به‌کار گرفته‌اند.

وی افزود: فعالیت دشمنان در ۱۱۵ روز گذشته نشانگر آن است که‌ انقلاب اسلامی ضربه مهلکی به منافع دنیای استکبار وارد کرده و همه سرمایه‌گذاری چندقرنی آنان را در تصاحب جهان با خطر مواجه کرده است؛ ازاین‌رو آنان امکانات و توانمندی‌های خود را علیه ملت ایران بسیج کردند تا در حرکت انقلاب اسلامی ایجاد اختلال کنند.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: سابقه ندارد که در کشوری این‌قدر رهبران جهان استکبار علیه ملتی این‌گونه عریان به میدان بیایند و از اغتشاشات و اغتشاشگران بدین ترتیب حمایت کنند.

وی ادامه داد: دنیای استکبار در این عرصه از همه ابزارهای حقوقی و بین‌المللی خود استفاده و تلاش کرد با بسیج توانمندی‌های جاسوسی، اطلاعاتی و بهره‌گیری از امپراطوری رسانه‌ای سیاه‌نمایی و ایجاد آشوب کنند و همچنین با وارد کردن سلاح در کشور تروریست را قوت ببخشند و آشوب‌ها را به‌سمت خشونت بیشتر و کشتن افراد بی‌گناه پیش ببرند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌دنبال به اوج رساندن جریان اغتشاشات اخیر و تنگتر کردن دایره تحریم‌ها بودند، گفت: البته ملت بزرگ ایران کاملاً سرافراز از این عرصه بیرون آمد. دشمن امیدوار بود مردم به‌واسطه فشارهای تحریمی، معضلات اقتصادی و مسائل معیشتی به خیابان‌ها بیایند و علیه هویت، رهبر، پرچم، دین و مذهب‌شان فریاد بکشند؛ اما ملت بزرگ، بصیر و آگاه این درک را داشت که حل مسائل درون کشور یک مسئله درون‌خانوادگی است و اجازه دخالت بیگانگان را در این حوزه نداد، ملت بزرگ ایران علی‌رغم خواست دشمن به خیابان‌ها نیامد و نقشه آنان را نقش‌برآب کرد.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت اندکی که به هر دلیلی فریب خوردند و به خیابان‌ها آمدند، کمتر از ۳دهم درصد کشور بودند و این یعنی اینکه مردم تفاوت آشکار بین داشتن اعتراض را با اغتشاش و آشوب تشخیص دادند و در میدان دشمن بازی نکردند، همین مقدار آسیب‌هایی که طی این ۱۱۵ روز به امنیت و اقتدار کشور وارد شد، باید ریشه‌یابی و آسیب‌شناسی شود؛ امروز درصد اندکی از جوانان کشور شاید درک درستی نسبت به هویت، فرهنگ و کشورشان نداشته باشند و مورد آسیب تهاجم فرهنگی دشمن قرار گرفته‌اند این نشان می‌دهد که در این حوزه ما دچار کاستی‌هایی هستیم و باید با تدبیر و کار جهادی، با گفت‌وگو و مفاهمه و بیان هنرمندانه واقعیت‌ها همین تعداد اندک را آگاه کنیم تا راه و مسیر درست را انتخاب کنند.

ت ت
کدخبر: 132235 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها