آزادی ۴۲ نفر از دستگیر شدگان در سیستان و بلوچستان

رئیس کل دادگستری سیستان وبلوچستان از آزادی ۴۲ نفر از دستگیر شدگان اغتشاشات اخیر در استان بامنویات مقام معظم رهبری و تدابیر قضایی در نظر گرفته شده خبر داد.

آزادی ۴۲ نفر از دستگیر شدگان در سیستان و بلوچستان
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، حجت الاسلام علی مصطفوی نیا گفت: باعنایت به منویات  مقام معظم رهبری و تاکیدات رئیس قوه قضائیه وبررسی های شده و همفکری با هیات اعزامی مقام معظم رهبری به استان قریب ۱۰۰نفر از دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر که دچار هیجانات شده و کمتر مقصربودند مورد رافت قرار گرفتند که تعداد  ۴۲ مورد آزاد و بقیه نیز بزودی آزاد می شوند.

وی ادامه داد: حوادث اخیر به مردم ما این واقعیت را نشان داد که امنیت و آرامش کشور دشمنانی دارد که از این شرایط بسیار عصبانی هستند و می خواهند آن را از بین ببرند.

وی افزود: بصیرت و آگاهی  مردم غیور و زمان شناسی که همه اقوام و طوایف در استان ما داشتند نقشه های دشمنان را بر آب کرد و دشمنان انقلاب و نظام را سرخورده کرد.

حجت الاسلام علی مصطفوی نیا بیان کرد: فضای حقیقی که ما در استان شاهد آن هستیم با فضای مجازی که دشمنان درست می کنند ۱۸۰ درجه با هم فرق دارند.

وی ادامه داد: مردم ما همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند از عمق جان نسبت به انقلاب و نظام وفا دارند و بصیرت و آگاهی مردم و همراهی نکردن با نقشه های دشمنان گواه بر این ادعاست.

رئیس کل دادگستری استان افزود: به فرمایش مقام معظم رهبری همه افرادی که در اغتشاشات شرکت کردند دشمنان نظام نیستند و خیلی ها فرزندان این نظام و انقلاب هستند و این نگاه در قوه قضائیه و از ناحیه بالاترین مقام قضائی رئیس محترم قوه قضائیه نیز وجود داشت که افرادی که در اثر هیجانات و ناآگاهی ها وارد اغتشاشات شده اند با عاملان اصلی که از دشمنان نظام خط می گیرند متفاوت هستند و با نگاه دیگری باید با آنها رفتار شود.

وی ادامه داد: در اغتشاشات اخیر  قریب به ۷۰۰ نفر دستگیر شدند که با نگاهی که  ۴۰۰ نفر در همان روز اول آزاد شدند و در ادامه اغتشاشات هم حضور نداشتند.

حجت الاسلام مصطفوی نیا افزود: برای ۳۰۰ نفر پرونده قضائی در استان تشکیل شد و باز هم در تحقیقات اولیه مشخص شد که تعدادی از این افراد هم کم گناه هستند و می توانند مورد رافت نظام و انقلاب قرار بگیرند.

وی ادامه داد:  در بررسی ها و همفکری با هیات اعزامی و همچنین بقیه مقامات استانی و تکمیل تحقیقات پرونده قضائی به این نتیجه رسیدیم که تعدادی که از این افراد مورد رافت نظام قرار بگیرند که قریب به ۱۰۰ نفر مورد رافت قرار گرفتند.

وی ادامه داد: ما نسبت به کسانی که قصدشان آسیب زدن به اموال عمومی ، اموال خصوصی و تعرض به جان و مال مردم باشد و امنیت جامعه را دچار خدشه کنند ابدا مورد رافت قرار نمی دهیم و با آنها قاطعانه برخورد می کنیم که در همین خصوص برای ۷۰ نفراز اغتشاشگران اخیر که عاملان اصلی برهم زننده نظم عمومی در استان بوده اند بر اساس اقرارها ، اسناد و مدارک  کیفرخواست صادر شده و بزودی با رعایت تمام تشریفات از جمله داشتن و کیل رای آنها صادر می شود.

حجت الاسلام مصطفوی نیا از صدور رای ۲۱ نفر از این افراد در محاکم قضائی استان خبر داد.

وی تاکید کرد: با عنایات ویژه مقام معظم رهبری به استان ما باید مردم دشمنان را بهتر بشناسند و بدانند که این آرامش و امنیت دشمنانی دارد که می خواهند این آرامش را از ما بگیرند  و مردم باید با بصیرت و آگاهی به دشمنان اجازه ندهند که این نا آرامی ها ادامه داشته باشد و اگر هم انتقاد و اعتراضی وجود دارد از طریق مراجع قانونی اقدام کنند.

وی ادامه داد: هیچ کشوری نمی توان یافت که اعتراض با سوزاندن و تخریب های گسترده را قبول کند و ما هم با افرادی که اینچنین اقداماتی را انجام دهند برخورد و مجازات سختی در انتظار آنها خواهد بود.

منبع: ایسنا

ت ت
کدخبر: 121585 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

بازی ایران و آمریکا رو پیش بینی کنید
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها