امام جمعه مشهد: ملت آمریکا هم شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند

احمد علم‌الهدی امام‌ جمعه مشهد گفت: در ۵ رسانه اصلی جریان استکبار ۳۸ هزار دروغ طرح کردند / صدور انقلاب یعنی صدور اندیشه‌ای که در آن، آقا پسر ۱۸ یا ۲۰ ساله آرزوی شهادت می‌کند / فضای مجازی را پُر از حقایق کنید و جهاد تبیین را به عرصه بروز و ظهور برسانید؛ حکم رهبری، حکم جهاد عمومی است؛ هر کس که دستش می‌رسد، همچون نماز صبح بر او واجب است که با دشمن مبارزه کند

امام جمعه مشهد: ملت آمریکا هم شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان؛ حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی در خطبه نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور زائران و آحاد مردم مشهد در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب مقدس اسلامی ما سرآغاز یک تضاد گفتمانی بزرگ میان استکبار جهانی و دنیای اسلام بود. در دوران پیش از انقلاب، فرهنگ مدرنیته بر کل کشور‌ها دنیا از جمله سرزمین ما حاکم بود و استکبار در سایه مدرنیزاسیون و سلطه این فرهنگ بر همه مستضعفان جهان از جمله ملت ما قدرت و حاکمیت داشت. در این شرایط، انقلاب مقدس اسلامی پیش از آن‌که بخواهد یک نظام مزدور آمریکایی را در ایران ساقط کند، تضاد گفتمانی میان اسلام و استکبار را علنی کرد، یعنی همان موضوعی که استکبارگران را وحشت‌زده کرد و باعث شد تا از روز اول به دشمنی با این گفتمان بربیایند.

 

به نوشته تسنیم، وی افزود: گفتمان اسلام یعنی مردم خدا را باور کنند، به معاد اعتقاد داشته باشند و همه اعمال خود را منطبق با خواست و در راستای جلب رضای الهی هدفمند کنند، با این‌ حال گفتمان استکبار دلالت بر اصالت داشتن شکم، شهوات و لذایذ انسان‌ها دارد و همه دارایی‌ها و اموالی که در مقام تأمین شکم و شهوت انسان دربیاید، افراد را به بندگی خود می‌کشاند. در این شرایط گفتمان اسلام که معتقد است فقط رضای الهی و آخرت اصالت دارد، این گفتمان، نظریات استکباری را در اندیشه مردم نقض کرد و نظام سلطه را به‌جایی رساند که از هر توطئه‌ای برای براندازی این نظام استفاده کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به آیات 16 و 17 سوره مبارکه اعلی خاطرنشان کرد: اندیشه اسلام این است که «بَل تُؤثِرونَ الحیاةُ الدُّنیا وَ الآخِرَةُ خَیرٌ وَ اَبقی»، یعنی برخی افراد دنیا را گرامی می‌دارند در حالی‌ که آخرت خیر و ماندگار است. در این شرایط، مستکبران عالم باور داشتند که اگر چه حکومت اسلامی بر سر کار است، اما زمان زیادی لازم است تا اندیشه‌های استکباری از دل و ذهن مردم رخت ببندد و گفتمان حقیقی اسلام ناب حاکم شود و بر همین اساس، توطئه‌های بسیاری را به کار بستند تا دولت موقت و نظام را سرنگون کنند و سپس جنگ همه‌جانبه‌ای بر این ملت تحمیل کردند تا کار را یکسره کنند.

 

حتی ملت آمریکا هم شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند، در ۵ رسانه اصلی جریان استکبار ۳۸ هزار دروغ طرح کردند 

وی ادامه داد: حتی در همان زمان و اوج بلا‌ها و بحران‌ها، بازهم امام(ره) تأکید بر صدور انقلاب داشتند و حتی نفرمودند صدور جمهوری اسلامی، زیرا صدور انقلاب، صدور جمهوری اسلامی و حاکمیت آن به معنای کشورگشایی نیست، بلکه به معنی صدور اندیشه‌ای است که در آن، آقاپسر 18 یا 20 ساله در کانون فوران غرایز و شهوات، آرزوی شهادت می‌کند و این منطق می‌تواند ملت‌های مستضعف را آزاد کند، همان‌طور که سقوط طاغوت‌های منطقه با فداکاری جوانان متدین و جانبازی انقلابیون در سایر کشور‌ها هم به برکت صدور همین اندیشه محقق شد و اگر امروز شاهد هستیم که لبنان و یمن در آغوش اسلام است و با تهدید حزب‌الله لبنان، صهیونیست‌ها دست از استخراج نفت از دریا برمی‌دارند و بر خود می‌لرزند، این شرایط متعاقب وضعیتی است که 43 سال قبل اسرائیل فراتر از سرزمین‌های جنوبی، حتی منطقه ضاحیه بیروت را هم اشغال کرده بود.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اندیشه انقلاب اسلامی، شعار «مرگ بر آمریکا» را از ایران فراتر برده است، تصریح کرد: آن زمان که انقلاب پیروز شد، فقط در ایران اسلامی بود که «مرگ بر آمریکا» می‌گفتند، اما امروز این شعار از سرزمین‌های منطقه هم فراتر رفته و حتی ملت آمریکا هم این شعار را سر می‌دهند.

 

وی تأکید کرد: بر این اساس آن‌ها به این نتیجه رسیدند که یک جنگ ترکیبی به راه بیندازند و همزمان به‌صورت رسانه‌ای و میدانی، با انقلاب اسلامی وارد جنگ شوند. طرح بیش از 38 هزار دروغ در پنج رسانه اصلی جریان استکبار همچون "BBC" وابسته به انگلیس، «اینترنشنال» وابسته به دولت سعودی، «من و تو» وابسته به بهاییت و «رادیو فردا» وابسته به دولت آمریکا آن‌هم در بازه زمانی کوتاه 28 شهریور تا 9 آبان، تنها یک مصداق از این جنگ ترکیبی است.

 

فضای مجازی را پُر از حقایق کنید و جهاد تبیین را به عرصه بروز و ظهور برسانید؛ حکم رهبری، حکم جهاد عمومی است؛ هر کس که دستش می‌رسد، همچون نماز صبح بر او واجب است که با دشمن مبارزه کند.

علم‌الهدی جنگ با دین را محور اصلی تقابل اندیشه اسلامی و ایدئولوژی نظام سلطه دانست و گفت: اصلی‌ترین موضوعی که توسط این مزدوران مطرح می‌شود، مقابله با دین است، از تمام نظام جمهوری اسلامی و از تمام سردمداران نظام، فقط یک نفر را نشانه گرفتند که رهبر معظم انقلاب به‌ عنوان نماد جمهوری اسلامی بود، اما بدانید که مسئله روسری برداشتن یک زن ضددین با جنایت شاهچراغ(ع) در این راستا است و به عبارت دیگر اینکه مؤمنین را در حرم به شهادت برسانند و اینکه روسری از سر زن ایرانی بردارند و او را در حمله به روحانیت تهییج کنند، یک اساس واحد دارد که عبارت است از مبارزه با اسلام و دین خدا تا اندیشه انقلاب اسلامی را از منطقه براندازی کنند.

 

وی ابراز کرد: مقام معظم رهبری تکلیف همه ما را در مقابل اسلام‌ستیزی صریح دشمن مشخص کرده‌اند، تکلیف چیست؟ جهاد تبیین، اما این جهاد تبیین برای امام‌ جمعه با خطبه‌های نماز جمعه و روحانیت با فعالیت تبلیغی نمود پیدا می‌کند و برای شما برادر و خواهر مسلمانی که در فضای مجازی فعالیت دارید، در مقام دفاع از دین و مقابله با دشمن در شبکه‌های اجتماعی مصداق می‌یابد که به معنای استفاده از ابزار دشمن علیه خود اوست؛ دشمنی که با توسعه زیرساخت‌های دیجیتال، جنایت‌های بی‌شماری در جنگ رسانه‌ای خود به راه انداخته است و در این شرایط، نمی‌شود مؤمنان ساکت بمانند و به خاطر تحریف حقایق فقط اندوهگین باشند.

 

امام‌ جمعه مشهد اظهار کرد: اگر شما فضای مجازی را در اقدام پدافندی این حملات، پُر از حقایق کنید و جهاد تبیین را به عرصه بروز و ظهور برسانید، دشمن همچون عرصه‌های دیگر، در این فضا هم عقب‌نشینی خواهد کرد. خوشبختانه در این گرفتاری‌ها و اغتشاشات، عده‌ای از خواهران مردآفرین ما وارد عرصه شدند، در فضای مجازی به فعالیت درآمدند و نشان دادند که دشمن شکست‌خوردنی است. حکم مقام معظم رهبری، حکم جهاد عمومی است و هر کس که دستش می‌رسد، همچون نماز صبح بر او وجوب پیدا می‌کند که با دشمن مبارزه کند.

 

وی افزود: عده‌ای سراغ ما می‌آیند و گلایه می‌کنند که فلان جریان، فلان دروغ را گفت و فلان حرف نادرست را زد. من به این عزیزان پاسخ می‌دهم که شما در مقابل چه کردید؟ این‌ گونه نیست که ما تماشاچی هجمه رسانه‌ای دشمن باشیم و دست روی دست بگذاریم، بلکه ما هم می‌توانیم از این فضا استفاده کنیم، حذف کردن پست افراد در شبکه‌های اجتماعی نخستین نشانه از شکست دشمن است. رهبری حکم داده‌اند. هیچ‌ کس نمی‌تواند از این فرمان سرپیچی کند، زیرا حکم رهبری حتی بر سایر مجتهدین هم وجوب پیدا می‌کند.

ت ت
کدخبر: 120728 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • بورس تهران امروز در آخرین روز کاری هفته، باز هم در جهت صعود اما با شتاب کمتری گام برداشت. شاخص کل بورس تهران موفق شد…