جنجال نماینده ی چابهار در مجلس

نماینده مردم چاربهار با اشاره به اتفاقات اخیر در سیستان و بلوچستان گفت: عاملان حوادث اخیر زاهدان در هر لباس و جایگاهی باید مجازات شوند، که این سخان با واکنش نایب رئیس مجلس همراه شد.

جنجال نماینده ی چابهار در مجلس
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان؛ عین‌الدین سعیدی نماینده چابهار در جلسه نوبت عصر روز یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی در تذکری با اشاره به اتفاقات ۸ مهر زاهدان و اتفاقات اخیر در خاش گفت: بلوچستان مظلوم پاره تن ایران عزیز داغدار است؛ آن از جمعه خونین زاهدان و شهادت ده‌ها نمازگزار بی‌گناه و این از حادثه جانگداز خاش؛ احساسات مردمی که به تعبیر رهبری عزیز مرزداران غیور ایران هستند، جریحه‌دار شده است.

وی با انتقاد از برخورد مسلحانه ، خواستار همدردی مسئولان با مردم و مجازات عاملان این حوادث در هر لباس و جایگاهی شد.

این نماینده مجلس با اشاره به آمار کشته‌شدگان ناآرامی‌های اخیر در بلوچستان اظهار کرد: دشمن که کارش دشمنی است، پس هنر مسئولین کجاست؟ آبروی نظام را با چند مسئول نامسئول گره نزنید؛  آنانی که هم به مردم جفا کردند و هم به نظام؛ ندای مردم داغدار استان را بشنوید و از آنها دلجویی کنید.

سعیدی همچنین خطاب به مردم سیستان و بلوچستان گفت: مردم سر فراز، پیش شرط توسعه حفظ امنیت است؛ شما همواره با حفظ وحدت باعث ناامیدی دشمن خارجی بوده‌اید؛ در این آوردگاه سخت هم اجازه ندهید غفلت بر وحدت غلبه کند و به دشمن بگویید که آرزوی تجزیه ایران را به گور خواهد برد.

این اظهارات با واکنش نایب رئیس مجلس و برخی نمایندگان همراه شد.

به گزارش ایسنا  عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه عصر روز یکشنبه ۵ آبان ۱۴۰۱ مجلس را بر عهده داشت، در واکنش به تذکر شفاهی معین الدین سعیدی نماینده چابهار گفت: آقای سعیدی آیا وقتی که در منطقه یا محلی، گذشته از اینکه در چه منطقه جغرافیایی در ایران عزیز قرار گرفته، نیروی مسلح نیروی انتظامی ما حمله مسلحانه صورت می‌گیرد، شما می‌خواهید که برای آنها شیرینی پخش کنیم؟

وی افزود: آیا شما می خواهید که ما از کیان مملکت دفاع نکنیم و آیا می خواهید در مقابل کسانی که تجزیه ایران را در سر دارند، سر تعظیم فرود آوریم؟

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: ما از ملت سیستان و بلوچستان دفاع می‌کنیم و دفاع نیروی انتظامی ما به خاطر عِرض و ناموس مردم سیستان و بلوچستان بوده است.

مصری خطاب به نماینده چابهار با بیان اینکه «از دغدغه جنابعالی ممنونیم اما نیروی انتظامی در همه دنیا باید مقتدرانه به وظیفه خود عمل کند»، اظهار کرد: الان هم مردم عزیز نیروی انتظامی دل نگران و ناراحت هستند از اینکه که نیروی انتظامی دارد مقداری با تساهل کار را از پیش می‌برد. انتظار مردم در روز ۱۳ آبان انتقام خون شهیدان مظلوم بوده و باید انتقام خون شهدا گرفته شود.

برخی از نمایندگان مجلس از جمله علی خضریان، مجتبی توانگر، محمدتقی نقدعلی و تعداد دیگری از نمایندگان حین بیان تذکر سعیدی ضمن اعتراض به هیئت رئیسه خواستار بیان تذکر آیین‌نامه‌ای و همچنین ممانعت از ادامه صحبت نماینده چابهار شدند.

 

 

ت ت
کدخبر: 119790 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

بازی ایران و آمریکا رو پیش بینی کنید
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها