بیانیه ارتش به مناسبت یوم‌الله ۱۳ آبان‌ماه؛

ارتش آماده مقابله با استکبار جهانی در همه عرصه های دفاع از انقلاب و نظام است

ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای با گرامیداشت یوم الله 13 آبان روز نمادین استکبار ستیزی و تجلی گاه مقاومت مردم ایران، آمادگی خود را برای مقابله با استکبار جهانی در تمامی عرصه‌های دفاع از انقلاب و نظام اعلام کرد.

ارتش آماده مقابله با استکبار جهانی در همه عرصه های دفاع از انقلاب و نظام است
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان؛ در بیانیه ارتش که روز جمعه منتشر شد، آمده است:  ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی و تجلی گاه مقاومت مردم عزیز و جوانان و نوجوانان برومند کشورمان و یادآور سه واقعه مهم تاریخی تبعید حضرت امام خمینی (ره) به علت اعتراض به لایحه ننگین کاپیتولاسیون به دستور آمریکایی‌ها توسط رژیم پهلوی در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، حمله به تجمع و کشتار دانش‌آموزان توسط عوامل رژیم پهلوی در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان ماه ۱۳۵۸ توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) است که در تقویم پرفراز نشیب ایران اسلامی به ثبت رسیده است.  

این بیانیه می افزاید: در هر سه رویداد مهم، ملت قهرمان ایران به مقابله با استکبار و استبداد برخاسته و همانند سیلی خروشان ریشه‌های استبداد را در کشور از جای برکنده و نهال پر خیر و برکت جمهوری اسلامی ایران را غرس کردند که به یاری خداوند امروز به درخت تناوری تبدیل شده است.

ارتش در این بیانیه با تاکید بر اینکه «دشمنی پیدا و پنهان آمریکای جنایتکار با ملت شریف ایران اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی که از جنگ جهانی دوم آغاز شده بود، با پیروزی انقلاب اسلامی به مرحله آشکار و جدید خود رسید»، نوشته است: این دشمنی تا جایی رسید که سفارت خود را عملا به لانه جاسوسی تبدیل کرد و به هر اقدامی برای سرنگونی نظام نوپای جمهوری اسلامی متوسل ‌شد.

 

نویسندگان این بیانیه یادآور شدند: دانشجویان پیرو خط امام با تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ نه تنها پایه‌های سست و لرزان خانه عنکبوتی آمریکای جنایتکار را ویران کردند بلکه عزم و اراده جدی انقلاب اسلامی در مقابله با استکبار جهانی را به جهانیان مخابره کردند. درستی و ارزشمندی  تسخیر لانه جاسوسی که از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به عنوان انقلاب دوم و یوم‌الله نامیده شد، امروزه بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می‌کند و ضرورت انجام آن بر همگان ثابت شده است.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: کودتای ۲۸ مرداد، تلاش برای تجزیه ایران در سال ۵۸، طراحی کودتا، حمله مستقیم نظامی به ایران در واقعه طبس، سازمان‌دهی و به صحنه آوردن گروه‌های تروریستی که منجر به شهادت ۱۷ هزار  نفر از هم‌وطنان ما شد، سازمان‌دهی جنگ علیه ایران از طریق تحریک و حمایت از رژیم بعثی صدام، اعمال تحریم‌های یک‌جانبه و چند جانبه، رفتار دوگانه در موضوع هسته‌ای، ایجاد جنگ‌های نیابتی در منطقه و تلاش برای تضعیف محور مقاومت، راه‌اندازی جنگ نرم و طراحی و مدیریت ۵ فتنه و آشوب داخلی  تنها گوشه‌ ای از جنایات آمریکایی‌ها علیه ملت ایران است.

 

در بیانیه ارتش با اشاره به جنگ ترکیبی دشمنان علیه ملت ایران آمده است: امروز نیز سردمداران کاخ سفید با همکاری اذناب منطقه‌ای‌شان مانند رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی یک جنگ ترکیبی با محوریت جنگ شناختی را با استفاده از امپراتوری رسانه ای علیه ملت ایران به ویژه جوانان راه انداخته‌اند و با تحریف واقعیت ها به دنبال مدیریت افکار عمومی جامعه به نفع نقشه های شوم خود هستند، هرچند ملت ولایت مدار و با بصیرت ایران تحت تاثیر این فضا سازی های دشمن قرار نخواهند گرفت.

 

ارتش جمهوری اسلامی ایران، ضمن گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان، پاسداشت یاد و خاطره امام راحل‌(ره)، شهدای انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای، همراه و هم‌صدا با سایر اقشار ملت ایران اسلامی، آمادگی خود را برای مقابله با استکبار جهانی در تمامی عرصه‌های دفاع از انقلاب و نظام اعلام کرد.

 

 

ت ت
کدخبر: 119297 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها