پناهیان: نوجوانان وصیت نامه بنویسند انگار که می‌خواهند شهید شوند!

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: من از نوجوانان می خواهم که هر کدام یک وصیتنامه بنویسند انگار می خواهند به شهادت برسند

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در سوگواره احلی من العسل در حرم امام خمینی(س) گفت: رسم روزگار این است که پسرها و دخترها یا از پدر و مادر خودشان دیندارتر می شوند و یا دین پدر و مادرشان را کنار می گذارند؛ چون پسرها و دخترها تغییر می خواهند. مثل خیلی از شهدا، از پدر و مادرتان جلو بزنید.

وی گفت : حضرت امام با جوانان دبیرستانی انقلاب کردند. وقتی دبیرستانی ها انقلاب امام خمینی(س) را فهمیدند و به میدان آمدند، انقلاب پیروز شد. بن مایه بسیج را همین دبیرستانی ها تشکیل دادند. حضرت امام با دبیرستانی ها مقابل جریان های تروریستی سهمگینی ایستادند. ما دبیرستانی بودیم که در بسیج محله ها اسلحه دست می گرفتیم و امنیت شهر را در کوچه پس کوچه های محله ها حفظ می کردیم.

این استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: الآن هم اگر بخواهد در توسعه علم و یا در هر زمینه دیگری پیشرفتی اتفاقی بیفتد با دبیرستانی ها است. حضرت امام به دبیرستانی ها اعتماد کردند و دبیرستانی ها در مکتب امام دیدند به حساب می آیند. حضرت امام به دبیرستانی ها یاد داد شما آدم های کاملی هستید و باید روی پای خودتان بایستید. یادم هست وقتی به عنوان یک دبیرستانی در دفاع مقدس حاضر می شدیم، آنجا احساس می کردیم که از نظر اعتبار اجتماعی در حد و اندازه های انسان کامل هستیم.

پناهیان گفت: حضرت امام به بزرگان اهل معرفت و علم می فرمود که وصیتنامه های این شهدا را بخوانید. حرف هایی که بین من و محسن رد و بدل می شود برای دوران ۱۴ سالگی ایشان است. ما روضه هایی که در مورد حضرت قاسم بن حسن(ع) هست را باور می کنیم. چون فرزندان مکتب امام حسین(ع) به ما نشان دادند اینها شدنی است؛ عشق به شهادت در یک نوجوان شدنی است. من از نوجوانان می خواهم که هر کدام یک وصیتنامه بنویسند انگار می خواهند به شهادت برسند؛ الهی ۱۰۰ سال دیگر عمر کنند ولی به تأسی از این شهدای بزرگ که بسیاری از آنها نوجوان بودند یا از نوجوانی شهادت طلبی را شروع کردند، یک وصیتنامه بنویسید.

وی افزود: کسی که از خداوند درخواست شهادت کند به سرعت شهید نمی شود؛ امیرالمؤمنین(ع) ۵۰ سال برای شهادت گریه کرد. کسی که وصیتنامه بنویسد عمرش طولانی خواهد شد ولی من می خواهم وصیتنامه ای شبیه وصیتنامه شهدا بنویسید. شب عاشورا از بگویید یا اباعبدالله(ع) من می خواهم سرنوشتم این طور شود؛ قاسم سلیمانی شدن از شما بعید نیست. شهید قاسم سلیمانی پیرمرد شده بود که به شهادت رسید؛ از نوجوانی که در گود زورخانه فعالیت می کرد، به سمت رزمندگی آمد.

کدخبر: 101199 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین