وزیر حمل و نقل ونزوئلا با وزیر دفاع دیدار کرد

وزیر حمل و نقل و رئیس بخش ونزوئلایی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ونزوئلا با وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، امیر سرتیپ آشتیانی در دیدار با رامون بلاسکز روابط و مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیواری ونزوئلا را به دلیل اشتراکات فراوان سیاسی، اقتصادی، و دفاعی، اراده سیاسی رهبران دو کشور، مواضع مشترک نسبت به تحولات منطقه ای و بین المللی و به ویژه در برابر سلطه خواهی و یک جانبه گرایی استکبار جهانی وامپریالیسم را راهبردی توصیف کرد و با اشاره به اراده مقامات دو طرف برای گسترش و تعمیق روابط دو کشور، برقراری خط هوایی مستقیم میان کاراکاس - تهران را اقدامی مهم و ارزشمند ارزیابی کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به عنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ونزوئلا با اشاره به سفر رئیس جمهور محترم ونزوئلا به جمهوری اسلامی ایران بر توافقات پایدار فی ما بین در عرصه های مختلفی نظیر معدن انرژی، نفت، نیروگاه و همچنین همکاری در حوزه های علمی و فناورانه، دفاع، حمل و نقل و ارتباطات، خودرو، پزشکی و درمانی، کشاورزی، تجاری، مالی و بانکی تاکید کرد.

در این دیدار رامون بلاسکز با اشاره به دستاورد های سفر رئیس جمهور ونزوئلا آقای مادورو به ایران بر پیگیری توافقات فی ما بین و گسترش همکاری ها تاکید کرد.

کدخبر: 100546 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین