رئیس جمهور، تک دوره‌ای است!

بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید، محبوبیت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا همچنان در سراشیبی سقوط قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، به نوشته وبگاه خبری «هیل»، نتایج نظرسنجی موسسه «گالوپ» نشان می‌دهد ۳۸ درصد از آمریکایی‌ها کار او به عنوان رئیس جمهور را تأیید می‌کنند.

این میزان در ماه گذشته ۴۱ درصد بود. در نظرسنجی‌هایی که توسط موسسه گالوپ انجام شده، محبوبیت بایدن هنگام ورود به کاخ سفید ۵۷ درصد بود.

طبق تفکیک حزبی نتایج این نظرسنجی، محبوبیت بایدن میان دموکرات‌ها ۷۸ درصد، میان افراد مستقل ۳۱ درصد و میان جمهوری‌خواهان به ۵ درصد رسیده است.

بر همین اساس، محبوبیت بایدن در میان حامیان حزب دموکرات، نسبت به نظرسنجی ماه قبل ۷ درصد کاهش یافته است.

طبق آمار گالوپ، میانگین محبوبیت بایدن در یک و سال و نیمی که وارد کاخ سفید شده، ۴۰ است که بدترین عدد در تاریخ روسای جمهور آمریکا است.

«دونالد ترامپ» و «جیمی کارتر» روسای جمهور پیشین آمریکا با ۴۲ درصد محبوبیت در یک سال و نیم اول ریاست جمهوری، در رده‌های بعد از بایدن قرار دارند. کارتر و ترامپ هردو روسای جمهور تک دوره‌ای بودند.

نتایج یک نظرسنجی جدید از سوی شبکه خبری «سی‌اِن‌اِن» نیز نشان می‌دهد ۷۵ درصد از رأی‌دهندگان دموکرات و مایل به دموکرات‌ها خواستار آن هستند فردی غیر از جو بایدن به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ۲۰۲۴ معرفی شود.

با این حال «کارین ژان پیر» سخنگوی کاخ سفید روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که بایدن قصد دارد در دور بعدی انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا شرکت کند.

کدخبر: 100271 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین