صدای روزنامه حامی دولت بلند شد/ این حرف توهین نیست فحاشی است!

رسول منتجب‌نیا، چهره اصلاح‌طلب و دبیر کل حزب جمهوریت به جای طرح نقدهای خود به رئیس‌جمهور و دولتمردان وی، مسیر فحاشی را به آن‌ها در پیش گرفت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، روزنامه جوان نوشت: رسول منتجب‌نیا، چهره اصلاح‌طلب و دبیر کل حزب جمهوریت به جای طرح نقدهای خود به رئیس‌جمهور و دولتمردان وی، مسیر فحاشی را به آن‌ها در پیش گرفت. او در گفت‌وگویی با سایت دیده‌بان جملاتی توهین‌آمیز را بیان می‌کند و جالب اینکه برخی رسانه‌ها همچون سایت تابناک، تیتر «انتقادات منتجب نیا به رئیسی و تیم اقتصادی وی» را برای این گفتگو انتخاب کردند، در حالی که اگر به خود آن‌ها چنین الفاظی گفته شود، آیا آن را نقد تلقی می‌کنند یا فحاشی و توهین؟

منتجب‌نیا معتقد است رئیسی نباید در گفت‌وگویش با مردم، برنامه‌های آینده‌اش را در مورد آزادسازی قیمت‌ها می‌گفت و باید فقط «امیدوارانه» با مردم حرف بزند. او به همین دلیل، سخنان رئیسی را «غیرعاقلانه» و «بچگانه» می‌خواند!

 

اما صف توهین‌های او به دولتمردان سیزدهم، طولانی‌تر از اینهاست. او در مورد تیم اقتصادی دولت، با توصیف آن به «ضعیف‌ترین تیم بعد انقلاب» می‌گوید: «متأسفانه کسانی کار اقتصادی دولت را به دست گرفته‌اند که فقط اهل «بلوف» زدن هستند. این افراد با «گنده‌گویی» به مردم وعده‌های مختلف می‌دهند. در دوران جنگ هم این افراد حضور داشتند با فریب برخی از مسئولان برای کشور هزینه‌تراشی کردند.» او در ادامه همین بخش از فحاشی‌هایش می‌گوید: «متأسفانه کسانی در دولت فعلی حضور دارند که در قواره کار اجرایی و تخصصی نیستند و آن‌ها را باید «کوتوله» و «بی تعهد» دانست.»

باز هم توهین‌های منتجب‌نیا به پایان نمی‌رسد و ادامه می‌دهد: «در کشور کسانی که در جایگاه مسئولیت قرار می‌گیرند، تلاش می‌کنند افرادی را به کار بگیرند که به لحاظ دانش و تخصص یک سر و گردن از خود آن‌ها پایین‌تر باشد. این افراد، چون سابقه اجرایی و تحصیلات بالا ندارند، به دنبال استفاده از افراد «بله قربان‌گو» و «کم‌سواد» می‌روند. امروز یک طیف «بله قربان‌گو» در دولت حاضر شده‌اند که فاقد سابقه کافی و علمی هستند.»

اصلاح‌طلبان همواره از لزوم گفت‌وگوی مبتنی بر منطق، ادب‌ورزی و کلی از این واژه‌های شیک می‌گویند، اما در عمل از هیچ تخریب و توهینی فروگذار نمی‌کنند.

گفتنی است که منتجب‌نیا سال گذشته و در هفته‌های پایانی دولت حسن روحانی در مورد او گفته بود: «روحانی همیشه در حکومت بوده، خدماتی کرده‌است، در پست‌های حساس و هشت سال هم رئیس قوه مجریه بوده و الان روزهای آخر را می‌گذراند. بالاخره باید از ایشان قدردانی بشود. ایشان انسان بسیار مجرب و ارزشمندی هستند و می‌تواند در بخش‌های مختلف برای نظام و کشور مفید باشد.»

کدخبر: 100265 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها