کدخبر: 29535 تاریخ انتشار

شما این ژن ها را از مادر خود به ارث خواهید برد

ژنتیک یک علم گسترده است که چگونگی انتقال ژن ها، عملکرد و چه بودن ژن ها را بررسی می کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان،ممکن است برایتان پیش آمده باشد که به شما بگویند موهایتان شبیه به مادرتان است و یا بیماری‌های مادرتان به شما منتقل شده باشد و یا چقدر شبیه به او رفتار می‌کنید.

ژنتیک یک علم گسترده است که چگونگی انتقال ژن ها، عملکرد و چه بودن ژن‌ها را بررسی می‌کند. این عمل بر پایه احتمالات است، زیرا ژنتیک توانایی پیش بینی عملکرد ژن‌ها را دارد، اما نتیجه همواره بر پایه احتمالات و تحت تاثیر شرایط داخلی بدن و محیطی قرار دارد.

شما می‌توانید با احتمال بالایی این ژن‌ها را از مادرتان به ارث ببرید.

۱. توانایی موسیقی: اگر مادر شما در موسیقی و ساختن ریتم استعداد دارد احتمالا شما نیز این استعداد و توانایی را از او به ارث خواهید برد و در صورتی که بخواهید این استعداد را کشف کنید موفق خواهید بود.

۲. چپ دست بودن: چپ دست بودن نوزاد می‌تواند از پدر نیز به او به ارث برسد، اما اگر مادر چپ دست باشد احتمال وقوع این اتفاق افزایش پیدا می‌کند.

۳. حافظه: سابقه خانوادگی خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد، اما یک مطالعه نشان داد که این خطر ژنتیکی در درجه اول از مادر شما ناشی می‌شود.

۴. فرم خواب: فرم خوابیدن، غلت زدن و بی خوابی کودکان با الگو گیری از مادرانشان به عادت‌های خواب مادام العمر تبدیل می‌شود.

۵. تمایز رنگ ها: عدم توانایی در ایجاد تمایز بین رنگ‌های مشخص معمولا ریشه ژنتیکی دارد و ژنی که باعث این ویژگی در پسر‌ها می‌شود معمولا از مادر‌ها به ارث می‌رسد.

۶. رنگ مو: با وجود اینکه احتمال زیادی وجود دارد که رنگ موی کودک با رنگ موی ژن غالب یکی از والدین هماهنگ باشد، اما رنگ موی مادر در تعیین آن تاثیر بیشتری دارد.

۷. تمرکز: اگر مادرشما میزان سروتونین پایینی داشته باشداحتمالا شما دچار عدم تمرکز لازم می‌شوید و بیش فعالی خواهید داشت.

ارسال نظر

پربیننده‌ترین