عربستان پشیمان شد؛ خبر بد برای اسرائیل

عربستان سعودی بار دیگر تأکید کرد که هیچ اقدامی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی برنداشته و همچنان از مردم فلسطین حمایت می‌کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، عربستان سعودی بار دیگر تأکید کرد که هیچ اقدامی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی برنداشته و همچنان از مردم فلسطین حمایت می‌کند.

«محمد العتیق» جانشین نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل متحد به اخبار منتشر شده در رسانه‌ها درباره نشانه‌هایی از عادی‌سازی روابط ریاض و تل‌آویو واکنش نشان داد و گفت، تصمیم ریاض برای گشودن حریم هوایی به روی شرکت‌های هواپیمایی (از جمله شرکت‌های اسرائیلی) به معنای گامی به سوی عادی‌سازی روابط (با رژیم صهیونیستی) نیست.

بنا بر گزارش امروز (چهارشنبه) «یورو نیوز»، جانشین نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل که در نشست ماهانه شورای امنیت سخنرانی می‌کرد، تصریح کرد: «تصمیمِ صدور اجازه‌‌ی استفاده از حریم هوایی ما به همه شرکت‌های هواپیمایی در راستای تعهدات بین‌المللی‌مان است».

العتیق همچنین تأکید کرد، موضع عربستان سعودی در خصوص ایستادگی در کنار مردم فلسطین همچنان پابرجاست و بازگشایی حریم هوایی به روی تل‌آویو این موضع را تغییر نخواهد داد.

همزمان با سفر اخیر «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه، عربستان سعودی رسما اعلام کرد که حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای صهیونیستی گشوده است. لذا «یائیر لاپید» نخست وزیر پیشبرد امور رژیم صهیونیستی در این باره ادعا کرد، این اقدام عربستان، گام نخست، برای عادی‌سازی روابط با ریاض به شمار می‌آید.

با این حال، «فیصل بن فرحان بن عبدالله آل سعود» وزیر خارجه عربستان سعودی پس از سفر بایدن نیز تأکید کرده بود که تصمیم گشودن حریم هوایی روی پروازهای غیرنظامی، «معنایش این نیست که مقدمه‌ای برای تصمیم‌های بعدی است».

ت ت
کدخبر: 99616 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها